پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | استفاده از پهپاد برای مقابله با کرونا در روسیه

تاریخ خبر: // کد خبر: 291250 // // // خبر مهم


استفاده از پهپاد برای مقابله با کرونا در روسیه

با افزایش مرگ و میر ناشی از بیماری کرونا در پایتخت روسیه، شهرداری مسکو طرح لزوم داشتن مجوزهای دیجیتالی برای تردد خودروها و کنترل کامل رعایت مقررات قرنطینه خانگی برای ساکنین این شهر را به اجرا گذاشته است.


استفاده از پهپاد برای مقابله با کرونا در روسیه

به نقل از خبرگزاری «تاس»، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل ویروس کرونا در روسیه شب گذشته اعلام کرد که در شهر مسکو ، 14 بیمار دیگر به علت ابتلا به عفونت ویروس کرونا و داشتن بیماری‌های همزمان دیگر درگذشتند.

بر اساس این اطلاعات، تمامی 14 بیمار درگذشته در پایتخت که در رده سنی 52 الی 82 سال بودند، دارای بیماری‌های همزمان دیگری، از جمله فشار خون بالا ، دیابت و بیماری‌های قلبی بودند.

این ستاد بر لزوم رعایت دقیق رژیم خودانزوایی (قرنطینه خانگی) در مسکو، به منظور جلوگیری از افزایش شیوع بیماری کرونا، تاکید کرده است.

روز شنبه “سرگئی سوبیانین” ، شهردار مسکو و “آندری واروبی‌یف” فرماندار منطقه مسکو، از اجرای طرح لزوم داشتن مجوزهای دیجیتالی در پایتخت و حومه آن برای هر نوع عبور و مرور با وسایل نقلیه‌ خبر دادند. عابران پیاده فعلاً نیازی به مجوز عبور ندارند.این طرح از روز دوشنبه اجرا می‌شود.

البته ساکنین شهر مسکو هم باید همچنان به مقررات تعیین شده در رژیم خودانزوایی پایبند بوده و فقط برای رفتن به فروشگاه ، داروخانه ، دفع زباله  و دیگر موارد ضروری و تنها در محدوده محل سکونت خود، از خانه خارج شوند.

استفاده آزمایشی از پهپادها برای مقابله با ویروس کرونا در روسیه

علاوه بر این، در خبر دیگری گزارش شده که برای نخستین بار در روسیه به صورت آزمایشی ازهواپیماهای بدون سرنشین برای مقابله با گسترش ویروس کرونا استفاده شد. این آزمایش روز شنبه در فرودگاه هوایی “اورلوکا” در منطقه تویرسکی انجام شد.

کارشناسان روسی در حال آزمایش امکان استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین برای انتقال سریع تجهیزات پزشکی ، ضدعفونی کردن خیابان‌ها و تاسیسات ، اطلاع رسانی به مردم و نظارت بر مناطق خطرناک بالقوه هستند.

اجرای این طرح این امکان را می‌دهد تا به طور خودکار فضای هوایی برای این اقدامات اختصاص داده شود ، فواصل امن بین پروازها حفظ شده و اقدامات با سرعت بیشتری انجام شوند.

لازم به یادآوری است، بر اساس آخرین اطلاعات سازمان بهداشت جهانی، در طول دوره همه گیر عفونت ویروس کرونا در جهان نزدیک به 1.7 میلیون نفر آلوده شده و بیش از 100 هزار نفر از آنها جان خود را از دست دادند. در روسیه تا روز شنبه، تعداد موارد بیماری کرونا به 13.584 نفر رسیده ، 1.045 نفر بهبود یافته و 106 نفر جان باخته‌اند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از مشرق نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو