پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعلام زمان بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا+فیلم

تاریخ خبر: // کد خبر: 291616 // // //


اعلام زمان بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا+فیلم

همزمان با تداوم بحران کرونا در ایتالیا، صد‌ها دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور، هفته جاری با 3 پرواز اضطراری به ایران بازمی گردند.


اعلام زمان بازگشت دانشجویان ایرانی از ایتالیا+فیلم

همزمان با تداوم بحران کرونا در ایتالیا، صد‌ها دانشجوی ایرانی شاغل به تحصیل در این کشور، هفته جاری با 3 پرواز اضطراری به ایران بازمی گردند.
قرار است پرواز‌های مستقیم ایران ایر به شهر‌های رم و میلان برای بازگرداندن دانشجویان ایرانی به کشورمان در روز‌های چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه هفته جاری انجام شود.
این سه پرواز فوق العاده در پی درخواست تعداد زیادی از دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل ساکن مناطق شمالی و مرکزی ایتالیا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در رم جهت بازگشت به کشور و متعاقب آن، پیگیری وزارت امور خارجه کشورمان و ستاد ملی مبارزه با کرونا در ایران صورت می‌گیرد.
تا کنون درخواست نزدیک به یک هزار دانشجو برای بازگشت به ایران ثبت شده است و این احتمال وجود دارد تعداد پرواز‌های فوق العاده هما به ایتالیا افزایش یابد.
سفارت ایران در رم با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد: بر اساس دستورالعمل‌های وزارت بهداشت ایران، دانشجویان ایرانی در زمان رسیدن به کشور ملزم به رعایت کامل قرنطینه و پروتکل‌های بهداشتی این وزارت خانه هستند.
هم اکنون در ایتالیا تعداد کل افرادی که به ویروس کرونا الوده شده اند به نزدیک به 157 هزار نفر رسیده و شمار قربانیان نیز به حدود 20 هزار نفر افزایش یافته است. بیشتر مبتلایان و قربانیان کرونا در ایتالیا در مناطق شمالی این کشور هستند.
در ایتالیا بیش از 6 هزار دانشجو ایرانی مشغول به تحصیل هستند. جامعه ایرانیان در این کشور نیز نزدیک به 35 هزار نفر تخمین زده می‌شود.

شمار قربانیان کرونا در ایتالیا از مرز 20 هزار نفر گذشت
24 ساعت گذشته با فوت 566 نفر دیگر در ایتالیا شمار قربانیان ویروس کرونا در این کشور از مرز 20 هزار نفر عبور کرد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما از رم، بر اساس امار جدید رسمی منتشر شده در ایتالیا، هم اکنون تعداد کل جان باختگان در ایتالیا به 20 هزار و 465 نفر افزایش یافته است.
تعداد کل مبتلایان به ویروس کرونا در این کشورنیز تا عصر روز دوشنبه به وقت محلی 159 هزار و 516 نفر است. همچنین تعداد کل بهبودیافتگان به 35 هزار 435 نفر رسیده است.

پاپ از دولت‌ها خواستار یافتن مسیری برای تامین منافع مردم شد
پاپ فرانسیس با اشاره گسترش ویروس کرونا در دنیا از دولت‌ها و دانشمندان خواست به فکر برون رفت از شرایط کنونی باشند.
به گزارش پایگاه اینترنتی ایتالیایی زبان “اسپرت اسکای”، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان در یک مراسم مذهبی اعلام کرد: امروز ما برای دولت ها، دانشمندان و افراد سیاستمدار دعا می‌کنیم تا پس از متوقف کردن همه گیری ویروس کرونا شروع به یافتن راه خروج از شرایط کنونی و انتخاب مسیر درستی که تامین کننده منافع مردم باشد، کنند.
رئیس شورای عالی بهداشت ایتالیا از کاهش بیماران بستری شده خبر داد
رئیس شورای عالی بهداشت ایتالیا از کاهش تعداد بیماران بستری شده در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بیمارستان‌های این کشور خبر داد.
به گزارش شبکه تصویری ” تی جی ونتی کوآترو اسکای” ایتالیا، “فرانکو لوکاتلی”، رئیس شورای عالی بهداشت ایتالیا با ارائه گزارشی در خصوص شرایط فعلی بیماران کرونایی در این کشور گفت: آمار‌های امروز، حاکی از مثبت بودن نتیجه قطعی آزمایش تعداد 102 هزار و 253 نفر از شهروندان ایتالیایی به ویروس کرونا است که در مقایسه با دیروز، هزار و 984 نفر به این تعداد افزوده شده است. در خصوص آمار بستری شده‌های بیمارستانی و نیز بستری شده‌های بخش مراقبت‌های ویژه، شاهد کاهش تعداد افراد بستری شده در این بخش‌ها و نیز کاهش فشار‌ها بر کادر درمانی بیمارستان‌ها هستیم. امروز تعداد 3 هزار و 343 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند که در مقایسه با دیروز، 38 نفر از تعدادشان کاسته شده است. تعداد افراد بستری شدهِ دارای علائم بیماری کووید-19 نیز به 27 هزار و 847 نفر رسیده است که در این مورد نیز شاهد کاهش 297 نفری این افراد در مقایسه با دیروز هستیم. اغلب افرادی که آلوده بودن آن‌ها به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است و دارای علائم خفیف یا اندکی خفیف هستند در قرنطینه بسر می‌برند. تعداد این افراد به 71 هزار و 63 نفر می‌رسد که می‌شود معادل 69 درصد کل افراد آلوده شده به ویروس کرونا. تعداد 431 نفر نیز امروز جان خود را از دست داده اند. در عوض، تعداد بهبود یافتگان نیز در مجموع به 34 هزار و 211 نفر می‌رسد که در مقایسه با دیروز، هزار و 677 نفر به تعدادشان افزوده شده است. روند افزایش افراد آلوده به ویروس نیز حاکی از آلودگی 4 هزار و 92 نفر از افراد جدید به این ویروس است. بدین ترتیب در مجموع تعداد 156 هزار و 363 نفر به این ویروس آلوده شده اند. وی ادامه داد: بیش از 19 هزار و 220 نفر از افراد داوطلب و غیر داوطلب با هدف کمک به بیماران کرونایی به میدان آمده اند. به این افراد باید نیرو‌های امنیتی، پلیس، آتش نشان و نیرو‌های بخش بهداشت و درمان را نیز افزود. لوکاتلی افزود: امروز دستورالعملی را صادر کردم که به موجب آن باید به آوارگانی که از طریق دریا وارد ایتالیا می‌شوند، کمک و امداد رسانی شود. امضای این دستور العمل، پس از دستور العمل بین وزارتخانه‌ای چند روز پیش (ایتالیا) است که مقامات این کشور اعلام کرده بودند بنادرشان امن نیست. به همین خاطر صدور این دستورالعمل، ضروری بود؛ چرا که همان طور که می‌دانید، بهداشت و درمان در کشور ما به علت ویروس کرونا در شرایط نامطلوبی قرار گرفته است؛ بنابراین با هماهنگی رئیس بخش آزادی‌های مدنی و مهاجرت وزارت کشور، تصمیم به حمایت‌های بهداشتی از (آوارگان) با حمایت و پشتیبانی صلیب سرخ و ابزارهایِ در اختیار وزارت زیرساخت‌ها و حمل و نقل ایتالیا گرفتیم. در همین جا از حمایت‌ها و فعالیت‌هایی که در این باره صورت خواهد گرفت، تشکر می‌کنم. او از شناسایی مکان‌های مورد نظر برای تضمین قرنطینه کردن آوارگان نیز خبر داد.

پلاتوی موبایلی حمید معصومی نژاد از آماده شدن دانشجویان ایرانی در فرودگاه رم برای بازگشت به ایران:

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری آریا / کانال تلگرامی خبر آنلاین


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو