پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رصد پرواز دو هواپیمای باربری نظامی امارت به لیبی

تاریخ خبر: // کد خبر: 292032 // // //


رصد پرواز دو هواپیمای باربری نظامی امارت به لیبی

نیروهای دولت وفاق ملی در غرب لیبی از رصد پرواز دو هواپیمای باربری نظامی امارات به شرق لیبی و فرود در یکی از پایگاه‌‌های نظامی خبر دادند.


رصد پرواز دو هواپیمای باربری نظامی امارت به لیبی

نیروهای دولت وفاق ملی در غرب لیبی اعلام کردند که از طریق برنامه ویژه فعالیت‌های هوانوردی، پرواز یک هواپیمای باربری نظامی امارات به پایگاه «الخادم» در جنوب المرج واقع در شرق لیبی و نیز برخاستن یک هواپیمای دیگر از این پایگاه را رصد کرده‌اند.

طبق گزارش شبکه «لیبیا الأحرار» مرکز اطلاع‌رسانی عملیات «برکان الغضب» وابسته به دولت وفاق ملی لیبی اعلام کرد که هواپیمای نخست که از نوع یوشن بود از پایگاه هوایی نظامی«عصب» امارات در اریتره به پرواز درآمده و در پایگاه الخادم در جنوب المرج (شرق لیبی) فرود آمده است.

بنابر اعلام این مرکز، هواپیمای دوم نیز از نوع یوشن بوده که پایگاه الخادم را به مقصد امارات ترک کرده است.

از سوی دیگر «مصطفی المجعی» سخنگوی نیروهای «برکان الغضب» وابسته به دولت وفاق ملی گفت که روز جمعه (دیروز) آرامش در محورهای جنگی طرابلس حاکم بود و نیروهای برکان الغضب سعی دارند کنترل منطقه غربی به ویژه پایگاه هوایی الوطیه را به دست بگیرند.

او افزود که پایگاه نظامی الوطیه از اهمیت زیادی برخوردار است به خصوص اینکه از آن برای اجرای حملات نظامی علیه نیروهای برکان الغضب و محله‌های مسکونی استفاده می‌شود.

از زمان سرنگونی حکومت «معمر قذافی» رهبر سابق لیبی در سال ۲۰۱۱ ، این کشور تحت کنترل دو دولت موازی در شرق و غرب در آمده است؛ دولت وفاق ملی به ریاست «فایز السراج» در طرابلس (غرب کشور) که در سطح جهان به رسمیت شناخته شده است و دیگری دولت طُبرُق در شرق لیبی که خلیفه حفتر فرمانده شبه‌نظامیان «ارتش ملی لیبی» را حمایت می‌کند.

حفتر با حمایت مصر، امارات و عربستان (و همچنین روسیه و چند کشور غربی) از اواخر فروردین ۱۳۹۸ با هدف اشغال پایتخت، عملیات نظامی علیه طرابلس را آغاز کرد اما با مقاومت شدید نیروهای دولت السراج و شبه‌نظامیان متحد با آن مواجه شده و تا به امروز موفق نشده است به داخل شهر نفوذ کند. نیروهای دولت السراج نیز از حمایت ترکیه، قطر و ایتالیا برخوردارند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو