پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تصاویری از لحظه فرود فضانوردان به زمین

تاریخ خبر: // کد خبر: 292094 // // // //


تصاویری از لحظه فرود فضانوردان به زمین

سه تن از فضانوردان “ایستگاه فضایی بین‌المللی” دیروز در حالی به زمین بازگشتند که شرایط موجود در کره زمین و شیوع کروناویروس را سخت تلقی کردند.


تصاویری از لحظه فرود فضانوردان به زمین

“اندرو مورگان”(Andrew Morgan) و “جسیکا میر”(Jessica Meir) از ناسا و “اولگا اسکریوپوچکا” (Oleg Skripochka) از سازمان فضایی روسیه که در ایستگاه فضایی بین المللی بودند روز گذشته، ۱۷ آوریل ۲۰۲۰ میلادی با استفاده از کپسول سایوز در قزاقستان فرود آمدند.

به این ترتیب در این ماموریت جسیکا میر و اولگا اسکریوپوچکا به مدت ۲۰۵ روز و اندرو مورگان به مدت ۲۷۲ روز از زندگی خود را فضا سپری کردند.

با ترک این سه تن، سه فضانورد جدید در ایستگاه فضایی بین‌المللی باقی مانده‌اند.

“کریس کاسیدی (Chris Cassidy) از ناسا،” آناتولی ایوانیشین”(Anatoly Ivanishin) و “ایوان واگنر”(Ivan Vagner) از سازمان فضایی روسیه فضانوردان جدیدی هستند که اخیرا به ایستگاه فضایی بین‌المللی رسیدند.

از نکات جالب توجهی که راجع به بازگشت این فضانوردان وجود دارد، این است که آن‌ها در روزهایی به خانه بازگشتند که تقریبا تمامی کشورهای جهان با “کرونا ویروس” مقابله می‌کنند.

مقامات سازمان فضایی روسیه برای محافظت از فضانوردان در برابر ویروس کرونا اقدامات جدی اتخاذ کرده بودند از جمله آنکه تمام خدمه حاضر در محل قبلا برای ابتلا به کووید۱۹ آزمایش شده بودند.

“اندرو مورگان”( Andrew Morgan) فضانورد ناسا هنگام حضور در فضا، در این باره اظهارکرده بود که فضانوردان ایستگاه فضایی تلاش کردند که اخبار مربوط با بیماری “کووید-۱۹” را به دقت رصد و پیگیری کنند. ولی با این وجود درک اینکه واقعا چه اتفاقی در زمین در حال وقوع است و چه چیزی در انتظار است، بسیار مشکل است.

جسیکا میر هم بازگشت به زمین در این شرایط را دشوار دانسته بود.

این فضانوردان طی دوران حضور در فضا کارهای بزرگ بسیاری انجام دادند. به عنوان مثال،‌ جسیکا میر موفق شدند برای اولین بار در تاریخ در یک پیاده‌روی فضایی کاملا زنانه حضور داشته باشد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا /  گسترش نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو