پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش پروازهای فرودگاه آبادان در بحران کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 292146 // // //


کاهش پروازهای فرودگاه آبادان در بحران کرونا

مدیر فرودگاه بین‌المللی آیت‌الله جمی آبادان گفت: پس از فراگیری ویروس کرونا در کشور پروازهای داخلی فرودگاه آبادان از ۱۵ تا ۲۰ پرواز در روز به ۲ تا سه پرواز کاهش یافت.


کاهش پروازهای فرودگاه آبادان در بحران کرونا

پروانه سهرابی اظهار داشت:با توجه به اینکه اکثر پزشکان متخصص شاغل در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر پروازی هستند و باید به طور مستمر بین شهرهای دیگر کشور تردد داشته باشند لذا بنا به ضرورت ۲ پرواز فرودگاه را حفظ کردیم.

وی افزود:همه مسافران از طریق فرودگاه آبادان در محوطه باند و قبل از ورود به ترمینال غربالگری شده و در صورت مشاهد موارد مشکوک از جمله تب بالا قرنطینه می‌شوند.

سهرابی به استقرار دو کانکس برای قرنطینه افراد مشکوک به ویروس کرونا در فرودگاه آبادان اشاره کرد و گفت:با استقرار کارشناسان پدافند غیرعامل در فرودگاه برابر دستور شرکت فرودگاه‌های کشور و فرماندار ویژه آبادان اقدام‌ لازم برای کاهش پروازهای این فرودگاه اتخاذ شد.

وی به نصب علایم هشداری اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در فرودگاه آبادان اشاره کرد و افزود:به منظور قطع زنجیره انتقال بیماری کووید ۱۹ ضمن رعایت همه پروتکل‌های بهداشتی، ضدعفونی سالن انتظار و برج مراقبت به صورت روزانه انجام می شود.

مدیر فرودگاه از همراهان مسافران پروازهای ورودی و خروجی به فرودگاه آبادانی خواست از حضور در فرودگاه اجتناب کنند.
فرودگاه بین‌المللی آبادان جز اولین فرودگاه‌های ایران است که در سال ۱۳۲۰ توسط شرکت ملی نفت ایران و به دلیل وجود پالایشگاه آبادان احداث شد و با رونق گرفتن آبادان و خرمشهر فرودگاه نیز توسعه یافت تا جایی که نخستین پروازهای خارجی از مهرآباد و سپس آبادان در نیمه دوم سال ۱۳۲۸ آغاز شد.

فرودگاه بین المللی آبادان در دیماه ۱۳۹۲ همزمان با چهارمین سالگرد ارتحال آیت الله جمی امام جمعه آبادان در هشت سال دفاع مقدس به فرودگاه بین المللی آیت الله جمی آبادان تغییر نام یافت.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو