پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش ۱۲۰ درصدی پرواز خطوط هوایی در فرودگاه بجنورد

تاریخ خبر: // کد خبر: 292290 // // //


افزایش ۱۲۰ درصدی پرواز خطوط هوایی در فرودگاه بجنورد

۲۴۲ پرواز توسط سه شرکت هواپیمایی در سال گذشته به مقصد فرودگاه بجنورد انجام شده که از این لحاظ در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن ۱۲۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.


افزایش ۱۲۰ درصدی پرواز خطوط هوایی در فرودگاه بجنورد

مدیر فرودگاه بجنورد داظهار داشت: ۲۸ هزار و ۱۶۲ مسافر، سال گذشته از طریق پروازهای فرودگاه بجنورد جابه‌جا شده‌اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال ماقبل آن ۹۸.۵ درصد افزایش نشان می‌دهد.

محمدابراهیم قدمگاهی گفت: در این مدت ۱۴ هزار و ۸۶۰ مسافر با پرواز وارد فرودگاه بجنورد شده و ۱۳ هزار و ۳۰۲  مسافر نیز خراسان شمالی را به مقصد تهران ترک کرده‌اند.

وی افزود: در این مدت ۸۷ تن بار نیز با پروازهای ورودی به بجنورد حمل شده و ۹۱ تن بار نیز به تهران انتقال یافته که این ارقام نسبت به مدت مشابه سال ۹۷ به ترتیب ۶۰ و ۸۳  درصد افزایش یافته است.

افزایش تعداد پرواز و مسافر در حالی است که شیوع ویروس کرونا در اسفندماه پارسال باعث کاهش سفر و همچنین لغو شمار زیادی از پروازهای فرودگاه بجنورد شد.

هم اکنون شیوع ویروس کرونا باعث کاهش پروازهای خطوط هوایی به مقصد این فرودگاه شده به‌گونه‌ای که در هر هفته تنها یک و بعضا ۲ پرواز در مسیر تهران – بجنورد انجام می شود، این در حالی است که شرکت های هواپیمایی آسمان، ماهان و ایران ایر در هر هفته ۷ پرواز در مسیر تهران – بجنورد دارند اما به علت کاهش تعداد مسافر، عمده این پروازها لغو می شود.

فرودگاه بجنورد به علت شرایط خاص اقلیمی و مکانی، نیاز به هواپیمای خاص دارد که هم اکنون عمدتا هواپیماهای فوکر در این فرودگاه برنامه پروازی دارند و در فصل زمستان شمار زیادی از پروازها به علت بدی آب و هوا لغو می شود.

استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی در شمال شرق کشور قرار دارد که فاصله بجنورد، مرکز این استان تا تهران افزون بر ۷۰۰ کیلومتر و تا مشهد ۲۵۰ کیلومتر است.

فرودگاه بجنورد به عنوان فرودگاه مرز هوایی فعال است که دارای یک باند به ابعاد ۴۲۰۰ در ۴۵ متر، اپرون به ابعاد ۲۴۵ در ۱۱۸ متر، تاکسی وی عمود به ابعاد ۲۳ در ۱۲۰ متر و ساختمان ترمینال مسافری به مساحت ۱۷۰۰ متر مربع و ترمینال جدید به مساحت ۴۶۰۰ مترمربع است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو