پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جزئیات پرواز تهران – رم – تهران و نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 292464 // // // //


جزئیات پرواز تهران – رم – تهران و نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی

شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران ضمن تشریح جزئیات پرواز تهران – رم – تهران برای بازگشت دانشجویان ایرانی در ایتالیا، به قدردانی دانشجویان این پرواز اشاره کرد.


جزئیات پرواز تهران – رم – تهران و نحوه بازگشت دانشجویان ایرانی

در پی شیوع و گسترش ویروس کرونا در سرتاسر جهان و توقف بسیاری از فعالیت‌های هموطنان ایرانی در کشورهای مختلف، تعداد زیادی از ایرانیان که برای انجام امور مختلفی همچون تجارت، تحصیل و غیرت در کشور ایتالیا به سر می‌بردند، درخواست بازگشت به کشور را داشتند.

با هماهنگی وزارتخانه‌های امور خارجه و بهداشت و درمان و همچنین دریافت مجوزهای لازم، انجام پرواز از رم و بازگرداندن هموطنان‌مان در روز جمعه ۲۹ فروردین‌ماه در دستور کار هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار گرفت.

اما به دلیل برخی مشکلات به وجود آمده از سوی جمع اندکی از مسافران در خصوص عدم تمکین به پروتکل‌های بهداشتی و مقررات قرنطینه، این پرواز لغو شد.

به دلیل این مشکل به وجود آمده و با توجه به مسئولیت اجتماعی هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، مسافران این پرواز توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران در هتل اسکان داده شدند و برنامه‌ریزی مجدد برای پرواز دیگری در ساعت‌های پایانی روز ۳۰ فروردین‌ماه در دستورکار هما قرار گرفت و این پرواز انجام شد.

در این راستا جمعی از دانشجویان پرواز رم-تهران با ارسال پیامی از زحمات کارکنان و کادر پروازی هما تقدیر و تشکر کردند.

در بخشی از این پیام آمده است: <<خدا قوت و سپاس برای همه زحمات…هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و سفارت (ایران در ایتالیا) که روز و شب درگیر این موضوع بودید و هستید….در ایران نیز برنامه‌های پیش‌بینی شده، دقیق و هماهنگی کامل بود…هتل محل استقرار نیز بسیار مناسب بود و به سرعت تست هم انجام شد…>>.

با شیوع کرونا در کشور ایتالیا، موضوع برگشت دانشجویان ایرانی از این کشور مطرح شد که به دستور وزارت امور خارجه ایران، ایران ایر یک پرواز خالی به رم برای بازگشت این دانشجویان فرستاد اما در مرحله اول به دلیل عدم رعایت پروتکل های بهداشتی از سوی دانشجویان این پرواز انجام نشد از سویی دانشجویان هم خانه و خوابگاه خود را تحویل داده بودند بنابراین با هماهنگی ایران ایر دانشجویان در هتل اقامت گزیدند و سپس با پرواز هما به ایران بازگشتند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو