پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | غربالگری مسافران خارجی در فرودگاه اصفهان

تاریخ خبر: // کد خبر: 292469 // // //


غربالگری مسافران خارجی در فرودگاه اصفهان

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: حتی اگر بیماری در یک پرواز فرد مبتلا به کرونا یافت شود، کل مسافران به مدت ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند.


غربالگری مسافران خارجی در فرودگاه اصفهان

حجت اله غلامی در نشست خبری از طریق لایو اینستاگرام، اظهار داشت: مسافران خارجی در فرودگاه اصفهان غربالگری می شوند و در صورت مثبت بودن جواب آزمایش کرونا به بیمارستان منتقل می شوند.

وی ادامه داد: مشخص شدن جواب آزمایش کرونا ۱۲ ساعت طول خواهد کشید که تا مشخص شدن جواب قطعی نیز کلیه مسافران قرنطینه می شوند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان افزود: البته تلاش می کنیم حتی المقدور کلیه پروازها به سمت فرودگاه بین المللی تهران سوق داده شوند.

وی با اشاره به حضور استاندار اصفهان از طریق ویدئو کنفرانس در جلسه صبح امروز ستاد ملی بیماری کرونا، گفت: امشب تصمیمات ستاد استانی متناسب با این مصوبات جلسه صبح امروز گرفته شد.

غلامی تاکید کرد: تردد در پارک ها مجاز، ولی امکان استقرار و اطراق در پارک ها وجود ندارد و این اقدام ممنوع است.

وی اظهار کرد: فعالیت های مساجد، اماکن عبادی و زیارتگاه ها تا ۱۵ اردیبهشت ممنوع و پس از بررسی برای نیمه دوم اردیبهشت ماه تصمیم گیری می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با اشاره به آغاز فعالیت اصناف کم خطر در پاساژها و امثال آن و اصنافی که خطر زیادی ندارند، افزود: البته کماکان فعالیت فست فودی ها، چایخانه ها، رستورانها و اصناف پرخطر داخل پاساژها ممنوع خواهد بود.

وی تاکید کرد: فعالیت پروژه های عمرانی با نظارت بهداشتی و انجام اقداماتی ایمنی و بهداشتی ادامه خواهند داشت.

غلامی تاکید کرد: جمع آوری کمک های مردمی صرفا با مجوز هلال احمر صورت می گیرد و حساب افرادی که خارج از این چهارچوب اقدام به جمع آوری کمک های مردمی کنند مسدود خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه کلیه مراسم عبادی در ماه مبارک به صورت انفرادی برگزار خواهد شد و هیچ مراسم جمعی در این ماه وجود ندارد، تصریح کرد: صدا و سیمای اصفهان به منظور انتقال حس معنوی در ماه رمضان اقدام به پخش برنامه هایی زنده چون قرائت جزء خوانی، برنامه سحری و افطاری از برخی اماکن معنوی و مذهبی کرده و همچنین قرائت دعای ابوحمزه به صورت زنده از چهار مکان مسجد جامع، مسجد سید، گلستان شهدا و مسجد امام (ره) پخش خواهد شد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری با بیان اینکه پخش این حجم از برنامه زنده نیازمند پهنای باند مورد نیاز است، گفت: در جلسه امروز مصوب شد مخابرات پهنای باند لازم برای پخش روزانه ۶ برنامه زنده از این اماکن را برای صدا و سیما فراهم کند.

وی در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران در خصوص حمایت های مالی دولت، اضافه کرد: پرداخت یارانه ها بین ۲تا ۶ میلیون ریال برای چهار میلیون خانوار، پرداخت وام ۱۰ میلیون ریالی برای متقاضیانی که یارانه دریافت می‌کنند، پرداخت بیمه بیکاری به مشاغل و افرادی که به واسطه بیماری کرونا تعطیل شده اند و ارایه تسهیلات ۱۲ درصد تا سقف ۷۵۰ هزار میلیارد ریال برای کارگاه ها از جمله کمک‌های مالی دولت در این ایام است.

غلامی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب در خصوص رزمایش کمک های مومنانه تاکید کرد: البته جمع آوری کمک های مردمی و خیرین نیز در قالب طرح موسسات مومنانه با هماهنگی بسیج، دفتر امام جمعه و استانداری اصفهان نیز در این ایام اقدام دیگری برای کمک به خانواده های آسیب دیده است.

وی خاطر نشان کرد: ثبت نام وام‌ها تا ۱۸ اردیبهشت تمدید شده است و نیازی به مراجعه برای دریافت سیم کارت نیست.

وی در خصوص تجمعات برای دریافت سیم کارت، افزود: متاسفانه در اعلام ارائه سیم کارت رایگان برخی اپراتورها گمان نمی‌شد این حجم تجمعات بوجود آید و لذا فرصت نام نویسی وام ها تا ۱۸ اردیبهشت تمدید شد تا افراد از مراجعه به این مراکز خودداری کنند و طرح اهدای سیم کارت نیز تا زمان نام نویسی وام ادامه خواهد داشت.

سخنگوی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اظهار کرد: ساعت کاری ادارات ۷ تا ۱۴ خواهد بود و هیچ تغییری در ساعت کار نیست و البته ادارات فعالیت خود را با دو سوم کارمندان ادامه خواهند داد.

وی در خصوص فعالیت آموزش مدارس، گفت: ادامه فعالیت های آموزشی فعلا از طریق اپلیکیشن “شاد” دنبال می شود و در خصوص امتحانات نیز در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

غلامی با تاکید بر ادامه مجاز بودن سفرهای درون استانی گفت: البته برخی شهرهای استان مانند چادگان و باغبهادران به دلیل حجم بالای سفرهای تفریحی به این مراکز و وجود برخی مراکز تفریحی در آن کماکان با محدودیت هایی همراه است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو