پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اطلاعات ضروری برای مسافران هوایی در دوران شیوع کرونا

تاریخ خبر: // کد خبر: 292611 // // //


اطلاعات ضروری برای مسافران هوایی در دوران شیوع کرونا

دفتر نظارت بر عملیات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری به ایجاد صفحه تخصصی «کووید ۱۹ و صنعت هوانوردی» در وبسایت این سازمان با هدف معرفی پروتکلهای بهداشتی ایکائو، اقدام کرده است.


اطلاعات ضروری برای مسافران هوایی در دوران شیوع کرونا

دفتر اداره کل نظارت بر عملیات هوانوردی معاونت هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری، صفحه ویژه ای با عنوان «Covid – ۱۹» در سایت سازمان هواپیمایی کشوری راه اندازی کرده است.

در این صفحه تخصصی، علاوه بر بارگذاری شیوه‌ها و پروتکل‌های مراقبتی در صنعت هوانوردی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، فرم خوداظهاری مسافران هوایی و همچنین بخشنامه تمدید خودکار اعتبار کلیه گواهینامه‌ها، تأییدیه ها و مجوزهای صادره از سوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز برای ارباب رجوع بارگذاری شده و دیگر برای تمدید آنها نیازی به مراجعه حضوری فعالان صنعت هوانوردی نیست.

همچنین تحلیلی که ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی) در خصوص آثار سو شیوع ویروس کرونا بر صنعت هوانوردی در دنیا ارائه کرده نیز در این صفحه به مخاطبان ارائه شده است.

این تحلیل را روز گذشته علی عابدزاده معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در نشستی که اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور با وزیر راه و شهرسازی و معاونان وی داشت، ارائه کرد و بر اساس آن، خواستار تفویض اختیارات ویژه دولت به این سازمان برای بهبود وضعیت صنعت هوانوردی کشور در دوره پساکرونا شد.

به نظر می‌رسد راه اندازی این صفحه اختصاصی «کرونا و صنعت هوانوردی» در سایت سازمان هواپیمایی کشوری، اقدامی هماهنگ از سوی همه کشورهای عضو ایکائو باشد؛ چرا که در این بخش از سایت سازمان هواپیمایی کشوری، لینک‌های مربوط به صفحات تخصصی کرونا در سایت‌های مرجع این صنعت شامل ایکائو (سازمان جهانی هوانوردی)، یاتا (انجمن بین المللی شرکت‌های هواپیمایی)، ACI (شورای بین المللی فرودگاه‌های دنیا)، انجمن جهانی بهداشت در صنعت هوانوردی و همچنین سازمان جهانی بهداشت، بارگذاری شده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو