پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروازهای مسیر دوبی – بوشهر تا اطلاع ثانوی لغو شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 292713 // // //


پروازهای مسیر دوبی – بوشهر تا اطلاع ثانوی لغو شد

مدیرکل فرودگاه‌های استان بوشهر گفت: براساس برنامه‌ریزی‌ها و مجوزهای گرفته شده قرار بود از ۹ فروردین ماه امسال در مسیر دوبی – بوشهر هفته‌ای ۲ پرواز از این فرودگاه انجام شود اما به دلیل شیوع ویروس کرونا این پروازها تا اطلاع ثانونی لغو شده‌است.


پروازهای مسیر دوبی – بوشهر تا اطلاع ثانوی لغو شد

کمال دهقان منشادی افزود: با بهبود شرایط و از بین رفتن ویروس کرونا تلاش می‌شود با گرفتن مجوزهای لازم پرواز این مسیر توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی انجام شود.

وی بیان کرد: همچنین پرواز بوشهر – مشهد نیز که از ۸ تا ۱۸ فروردین ماه برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا لغو شده بود برای چند روز برقرار اما دوباره از ۳۱ فروردین تا اطلاع ثانوی لغو شده‌است.

دهقان منشادی اضافه کرد: فرودگاه بوشهر در زمان حاضر فقط در مسیرهای تهران، خارگ و اصفهان پرواز دارد که این پروازها از حدود ۱۰۰ پرواز در هفته، به ۴۰ پرواز رسیده و ۶۰ درصد کاهش داشته‌است.

وی یادآور شد: براساس آمارها به دلیل شیوع ویروس کرونا نشست و برخاست هواپیما از ۳۱۰ مورد در سال ۹۸ با ۵۴ درصد کاهش به ۱۴۳ مورد در سال ۹۹ و اعزام و پذیرش مسافر نیز از ۳۲هزار و ۴۰۷ نفر با ۷۶ درصد کاهش به هفت هزار و ۵۶۴ نفر رسیده‌است.

دهقان منشادی گفت: همچنین میزان جابه جایی بار نیز از ۲۶۲ تن در سال ۹۸ با ۷۳ درصد کاهش به ۷۰ تن در فروردین ماه سال‌جاری رسیده‌است.

وی ادامه داد: در شرایط عادی در فرودگاه بوشهر هر هفته ۱۰۰ پرواز در مسیرهای تهران، اصفهان، مشهد، خارگ و کیش توسط ۱۰ شرکت فعال هواپیمایی انجام می‌شد.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو