پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | قرارهایی که زیرپا گذاشته شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 292836 // // // //


قرارهایی که زیرپا گذاشته شد

رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمانشاه گفت : پس از شیوع کرونا و تعطیلی بخش گردشگری کشور طی بخشنامه‌ای از دفاتر گردشگری خواسته شد تا وجه بلیت کنسلی مسافرین و گردشگران را عودت دهیم .


قرارهایی که زیرپا گذاشته شد

فردین امیری رئیس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان کرمانشاه گفت : پس از شیوع کرونا و تعطیلی بخش گردشگری کشور طی بخشنامه‌ای از دفاتر گردشگری خواسته شد تا وجه بلیت کنسلی مسافرین و گردشگران را عودت دهیم، درحالی که ایرلاین‌ها و شرکت رجا هنوز پول دفاتر را استرداد نکرده‌اند تا ما نیز پول گردشگران را عودت دهیم.

او بابیان اینکه مشکلات دفاتر گردشگری استان از زلزله سال ۱۳۸۶ شروع و با افزایش نرخ ارز، عوارض خروج و تحریم‌ها ادامه یافت، گفت : بارندگی‌های شدید و وقوع سیل در نوروز ۱۳۹۸ و بیماری کرونا در نوروز ۱۳۹۹ باعث شد تا دفاتر گردشگری در اوج روز‌های کاریشان تعطیل شوند.

او بابیان اینکه دفاتر گردشگری استان به واسطه چنین مشکلاتی در وضعیت خوبی نیستند، گفت: درحال حاضر هم بحث کرونا تاثیر زیادی روی بدتر شدن این وضعیت و فلج شدن دفاتر گردشگری استان داشته و از طرف دیگر هم می‌دانیم تاثیرات منفی شیوع این بیماری کماکان ادامه خواهد داشت.

رئیس دفاتر خدمات مسافرتی استان از کرونا به عنوان تیرخلاص بر گردشگری یاد کرد و افزود: از اسفندماه که این بیماری شیوع پیدا کرده تاکنون هیچکدام از دفاتر ما درآمدی نداشته‌اند و از سوی دیگر هزینه‌های جاری کماکان باقی است.

او ادامه داد: بخش اعظم دفاتر ما مستاجر هستند و باید حقوق پرسنل خود را نیز بدهند، بنابراین در شرایط سختی قرار دارند.

امیری بابیان اینکه بعید می‌دانم بعد از کرونا هم وضعیت دفاتر بهبود پیدا کند، گفت: حتی اگر ظرف یکی دو ماه آینده هم این بیماری فروکش کند، مردم بیشتر به دنبال جبران خسارات اقتصادی هستند که در دوران شیوع کرونا دیده‌اند، لذا کمتر کسی به فکر اضافه کردن گردشگری به سبد خانواده اش و سفر خواهد بود.

او گفت: بار روانی ترس از کرونا حداقل تا چندماه آینده هم با مردم خواهد بود و معمولا در پاییز هم دفاتر گردشگری در پایین‌ترین سطح فروش خود قرار دارند، لذا باید امیدمان را به نوروز آینده ببندیم که تا آن زمان هم با این شرایط پیش بینی می‌کنم حدود ۵۰ درصد از ۸۰ آژانس ما کاملا تعطیل شوند، چراکه دیگر توانی برای ادامه فعالیتشان ندارند.

امیری به مشکل عودت پول کنسلی تور مسافرین هم اشاره کرد و گفت: در اسفند ماه که همه سفر‌ها لغو شد، دستورالعملی به دفاتر رسید که باید کل پول مسافرین و گردشگران را عودت دهید، این درحالی بود که دفاتر خدمات خود را که تهیه پکیج سفر بود به مسافر انجام داده بودند و باید هزینه خدمات انجام شده در دفاتر از پول مسافر کسر می‌شد که این کار انجام نشد.

او افزود: وظیفه دفاتر گردشگری فروش خدمات گردشگری مانند بلیط، هتل و… است و پس از اینکه این خدمات فروخته می‌شود ما پول را به حساب رجا و ایرلاین‌ها واریز می‌کنیم.

رئیس دفاتر خدمات مسافرتی استان ادامه داد: درخواست استرداد پول مسافرین و گردشگران از دفاتر گردشگری درحالی است که ایرلاین‌ها و رجا هنوز پولی که به حساب آن‌ها واریز کرده‌ایم را به حساب دفاتر عودت نداده‌اند تا ما نیز پول مسافران را بدهیم.

او خواستار معافیت‌های مالیاتی برای دفاتر گردشگری شد و افزود: همچنین انتظار داریم تسهیلات قرض الحسنه را با مدت تنفس دو یا سه ماهه در اختیار دفاتر قرار دهند تا از رکود آن‌ها جلوگیری شود .

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو