پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | فعالیت فقط ۴۰ فروند هواپیما از ناوگان هوایی/عدم دریافت بسته حمایتی ‌ایرلاین‌ها / عدم صحت بدهی۱۰۰ میلیاردی به دفاتر مسافرتی

تاریخ خبر: // کد خبر: 292910 // // //


فعالیت فقط ۴۰ فروند هواپیما از ناوگان هوایی/عدم دریافت بسته حمایتی ‌ایرلاین‌ها / عدم صحت بدهی۱۰۰ میلیاردی به دفاتر مسافرتی

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۰ درصد از ناوگان یعنی ۴۰ فروند از ناوگان هوایی کشورمان فعال هستند، گفت: دو شرکت هواپیمایی داخلی به دفاتر بدهی داشتند که این بدهی‌ها تسویه شده‌ است و دفاتر هنوز با مسافران تسویه نکرده‌اند.


فعالیت فقط ۴۰ فروند هواپیما از ناوگان هوایی/عدم دریافت بسته حمایتی ‌ایرلاین‌ها / عدم صحت بدهی۱۰۰ میلیاردی به دفاتر مسافرتی

مقصود اسعدی سامانی درباره میزان تقاضا برای سفرهای هوایی پس از بازگشایی کسب و کارهای کم‌خطر و تاثیر آن در سفرهای استانی اظهار داشت: هنوز تقاضا برای سفرهای هوایی تغییر محسوسی نداشته است و افزایش قابل توجهی را در میزان سفرهای هوایی شاهد نبودیم.

وی تاکید کرد: پروازها هم با حداقل مسافر انجام می‌شوند و لود پروازی کمتر از 60 درصد است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی از ادامه محدودیت‌های پروازی به برخی از مناطق از جمله قشم و کیش خبر داد و گفت: براساس تصمیمات ستاد ملی مبارزه با کرونا این محدودیت‌ها همچنان ادامه دارند.

اسعدی سامانی با اشاره به انجام پروازهای خارجی ادامه داد: پروازهای پاریس و لندن به صورت هفتگی و طبق برنامه در حال انجام است و سایر پروازهای خارجی هم به صورت موردی براساس تقاضای ایرانیان خارج از کشور برقرار می‌شوند.

وی افزود: ایرانی‌های خارج از کشور تقاضای خود را به سفارت‌خانه‌ها ارایه می‌دهند و سفارت با هماهنگی سازمان هواپیمایی و شرکت‌ها نسبت به برقراری پرواز اقدام می‌کند البته این پروازها یکسر خالی و بدون مسافر در پرواز رفت انجام می‌شوند.    ‌

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت: پروازهای باری و پشتیبان هم براساس نیاز کشور به صورت موردی برقرار می‌شوند و برای جابه‌جایی برخی از کالاها نیاز به انجام پرواز است.

اسعدی سامانی درباره تعداد هواپیماهای فعال شرکت‌های هواپیمایی در شرایط کاهش تقاضا به دلیل شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: در حال حاضر حدود 20 درصد از ناوگان یعنی 40 فروند از ناوگان هوایی کشورمان فعال هستند.

وی همچنین درباره ادعای انجمن شرکت‌های مسافری نسبت به بدهی 100 میلیارد تومانی ایرلاین‌ها به این دفاتر تاکید کرد: این موضوع صحت ندارد و اخیرا با رییس انجمن دفاتر خدمات مسافرتی صحبت کردم و گویا مخاطب این موضوع، شرکت‌های هواپیماهای خارجی هستند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی افزود: دو شرکت هواپیمایی داخلی به دفاتر بدهی داشتند که این بدهی‌ها تسویه شده‌ است و دفاتر هنوز با مسافران تسویه نکرده‌اند.

اسعدی سامانی با تاکید بر اینکه خوشبختانه تا کنون شرکت‌های هواپیمایی تعدیل نیرو نداشتند، اظهار داشت: نیروی انسانی سرمایه شرکت‌ها هستند و هنوز هیچ نیروی در این حوزه تعدیل نشده است.

وی ادامه داد: سعی شرکت‌ها بر این است که تعدیل نیرو نداشته باشند اما این موضوع منوط به این است که دولت هر چه سریع‌تر نسبت به عرضه و ارایه بسته حمایتی اقدام کند.

اسعدی سامانی با بیان اینکه هنوز هیچ رقمی از این بسته به دست شرکت‌ها نرسیده‌ است، گفت: این اعتبارات باید هر چه زودتر بدون طی تشریفات اداری تخصیص داده شود اما هنوز تاریخ و زمانی برای ارایه آن اعلام نشده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایلنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو