پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هزینه چهار میلیارد تومانی برای ساخت موزه صحرای طبس

تاریخ خبر: // کد خبر: 293143 // // // // خبر مهم


هزینه چهار میلیارد تومانی برای ساخت موزه صحرای طبس

غلامرضا فلاحی مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی گفت: چهار میلیارد تومان تا سال گذشته برای ساخت موزه صحرای طبس هزینه شده است.


هزینه چهار میلیارد تومانی برای ساخت موزه صحرای طبس

غلامرضا فلاحی اظهار کرد: واقعه ۵ اردیبهشت و شکست حمله نظامی آمریکا در صحرای طبس یکی از حوادث شگفت‌انگیز و عبرت‌آموز دهه‌های اخیر است که از آن درس‌ها می‌توان آموخت.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: در این راستا برای یادآوری این حادثه عظیم طرح ساخت یک موزه باشکوه در محل حادثه و یک مجتمع رفاهی در نزدیکی مسجد شکر از مدت‌ها قبل مد نظر بوده است.

ساخت موزه صحرای طبس به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کشور واگذار شد

فلاحی با بیان اینکه تا سال گذشته اداره کل برای ساخت موزه صحرای طبس چهار میلیارد تومان هزینه کرده است، ادامه‌داد: با توجه به مجموع شرایط از نیمه دوم سال قبل تصمیم گرفته شد که ادامه ساخت موزه به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس کشور واگذار شود.

وی بیان‌کرد: با توجه به اینکه اعتبارات ساخت موزه، ملی بوده و جذب اعتبار همواره با مشکلاتی همراه است واگذاری ساخت موزه صحرای طبس به موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به روند کارها سرعت خواهد بخشید.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی ادامه‌داد: تا قبل از واگذاری، بنیاد حفظ آثار خراسان‌جنوبی اقدامات بسیار ارزشمندی در زمینه ساخت موزه انجام داد و بسیاری از اسناد چون لاشه‌های هواپیما از تهران به طبس منتقل شد.

فلاحی افزود: جمع‌آوری سایر اسناد چون عکس‌ها و روزنامه‌های باقی مانده از آن ایام، مصاحبه‌های انجام شده پس از آن واقعه را جمع‌آوری کردیم که پس از اتمام ساخت موزه در تالاری به نام اسناد در معرض دید علاقمندان گذاشته خواهد شد.

وی گفت: سال گذشته نیز استاندار خراسان‌جنوبی قبل از برگزاری مراسم یادبود حادثه ۵ اردیبهشت ماه مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان برای محوطه‌سازی و بهبود وضعیت سرویس‌های بهداشتی در آن منطقه اختصاص دادند.

تاریخ شفاهی واقعه طبس تدوین می‌شود

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در حال حاضر نیز در شهرستان طبس کتابی در قالب تاریخ شفاهی واقعه صحرای طبس در حال تدوین است.

فلاحی با اشاره به اقدامات فرهنگی انجام شده در خصوص یادآوری حادثه ۵ اردیبهشت و شکست نظامی آمریکا در صحرای طبس یادآور شد: ساخت دو نرم افزار مستند واقعه طبس و نرم افزار بازدید مجازی از محل حادثه از جمله اقدامات انجام شده در این زمینه است.

وی گفت: همچنین با همکاری آستان قدس رضوی یک مجتمع بین راهی در محل مسجد شکر ساخته خواهد شد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزار ی مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو