پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام امداد هوایی هلال احمر به شمشک برای نجات کوهنوردان گرفتار بهمن

تاریخ خبر: // کد خبر: 293179 // // //


اعزام امداد هوایی هلال احمر به شمشک برای نجات کوهنوردان گرفتار بهمن

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اعلام از اعزام تیم امدادهوایی هلال احمر به شمشک برای نجات ۴ کوهنورد گرفتار در بهمن خبر داد.


اعزام امداد هوایی هلال احمر به شمشک برای نجات کوهنوردان گرفتار بهمن

حامد سجادی دراین‌باره گفت: وقوع بهمن در ارتفاعات کوهستانی شمشک یک نفر را حبس کرد و ۳ نفر هم پشت دیواره بهمن گرفتار شدند که دقایقی پیش تیم واکنش سریع استان به همراه بالگرد برای نجات آنها به محل حادثه اعزام شدند.
وی گفت: با توجه به صعب العبور بودن این منطقه و احتمال وقوع دوباره‌ی بهمن بالگرد ابتدا ۳ نفر گرفتار پشت دیواره بهمن را نجات خواهد داد و پس از آن به همراه تیم کوهستان که در محل حادثه مستقر شده‌اند برای نجات یک نفر محبوس شده زیر بهمن اقدام خواهد کرد.

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: بالگرد پس از رسیدن به محل حادثه و نجات ۳ نفر، به همراه تیم زمینی که پیش‌تر به محل حادثه اعزام و مستقر شده بودند به بالای دره خواهد رفت تا بتواند یک نفر محبوس شده زیر بهمن را هم نجات دهد.

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان شمیرانات امروز (جمعه) اعلام کرد: ظهر امروز سقوط بهمن در کوهستان های شمشک (شمال شرقی پایتخت) منجر به مفقودی ۴ کوهنورد شده است که ۳ نفر پیدا شده و جست و جوی برای یکی از مفقودان همچنان ادامه دارد.

حسن فراهانی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: پس از گزارش سقوط بهمن حوالی ساعت ۱۳ و ۳۰ در ارتفاعات کلکچال شمشک، بلافاصله ۴ تیم امداد و نجات و تیم آنست (سگ های جستجوگر) و بالگرد هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند.

وی تصریح کرد: پیش از رسیدن امدادگران ۳ کوهنورد توسط نیروهای محلی پیدا شدند و تیم های هلال احمر به همراهی نیروهای آتش نشانی، مسئولان پیست اسکی و بومیان منطقه در جستجوی یکی از کوهنوردان گمشده هستند.

شمیرانات با آب و هوایی کوهستانی متشکل از شهر شمیران (منطقه یک و شمال و شرق منطقه دو تهران) و دو بخش لواسانات و رودبار قصران در شمال و شمال شرقی پایتخت واقع شده؛ این شهرستان دارای کوه‌ها، روددره ها و محل عبور رودخانه جاجرود به سد لتیان و به همین علت در تمامی فصول با استقبال چشمگیر گردشگران و کوهنوردان مواجه است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو