پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تشریح ویژگی‌های هواپیمای T-90 نهاجا از زبان فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 293485 // // //


تشریح ویژگی‌های هواپیمای T-90 نهاجا از زبان فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی

امیر خلبان فتاح با اشاره به تحویل گرفتن چند فروند هواپیمای آموزشی تی-90 شرکت هسا، ویژگی‌های این هواپیمای آموزشی را تشریح کرد.


تشریح ویژگی‌های هواپیمای T-90 نهاجا از زبان فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی

امیر خلبان سعید فتاح فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی نیروی هوایی ارتش در گفتگویی پیرامون برنامه این نیرو برای تشکیل تیم نمایش پروازی، اظهار داشت: علاوه بر حضور شایسته تقدیر هواپیماهای شکاری از یکایک پایگاه های هوایی کشور در نمایشگاه هوایی کیش، مجموعه ما افتخار دارد که با پرواز هواپیمای پی‌سی 7 و توسط خلبانان توانمند خود توانست خاطرات جذابی را برای هم وطنان رقم بزند که حتما شاهد آن بوده اید.

وی افزود: در حال حاضر نیز برنامه‌هایی برای تشکیل تیم نمایش پروازی با بهره گیری از هواپیمای پی سی 7 در پایگاه مدنظر است که توسط تیپ آموزشی ما دنبال می شود و به همین منظور از تجربیات اساتید نیز بهره خواهیم برد تا توان نیروی هوایی کشورمان را بیش از پیش در مقابل چشمان ملت ایران و البته حاضران از سراسر دنیا به نمایش بگذاریم.

امیر فتاح همچنین در خصوص ویژگی‌های هواپیمای T-90 تحویل داده شده به نیروی هوایی نیز، گفت: در خصوص هواپیمای تی 90 نیز که برای ماموریت های آموزشی مورد استفاده قرار می گیرد و چند فروند از آن از سوی هواپیماسازی ایران (هسا) متعلق به وزارت دفاع تحویل ما شده نیز باید بگویم که نسبت به هواپیمای آموزشی پی سی 7 با تغییراتی داخل کابین و البته بخش های دیگر همراه است.

فرمانده پایگاه هوایی شهید بابایی اصفهان عنوان کرد: به دلیل نمایشگرهای نسل جدید نصب شده در این هواپیما، می تواند برای آموزش خلبانان تازه وارد که بنا است با جنگنده های ساخت داخل همچون کوثر پرواز کنند، مورد استفاده  قرار گیرد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو