پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | لزوم تقویت زیرساخت‌های فرودگاه پیام برای جذب سرمایه‎‌گذار

تاریخ خبر: // کد خبر: 293522 // // //


لزوم تقویت زیرساخت‌های فرودگاه پیام برای جذب سرمایه‎‌گذار

معاون قضایی دادگستری استان البرز در بازدید از بخش های منطقه ویژه فرودگاه پیام گفت:منطقه ویژه اقتصادی فرودگاه پیام فاقد زیر ساخت های جذب تولید کنندگان برای سرمایه گذاری است.


لزوم تقویت زیرساخت‌های فرودگاه پیام برای جذب سرمایه‎‌گذار

حسین اعظمی چاربرجی، معاون قضایی دادگستری استان البرز، پیش از ظهر امروز در حاشیه بازدید از منطقه ویژه اقتصادی پیام با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری و نامگذاری سال 99 به نام جهش تولید، گفت: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری امسال را سال جهش تولید نامگذاری کردند، دادگستری البرز برنامه ریزی در راستای تحول قضایی انجام داده تا بتواند شعار سال را به منصه ظهور برساند.

وی در ادامه در خصوص شناسایی مسیرهای قاچاق کالا تصریح کرد: مسیرهایی که ممکن است در قاچاق کالا مورد استفاده قرار بگیرد، باید شناسایی و مورد بررسی شود و راهکارهایی برای مقابله با موانع تولید اندیشیده شود.

وی با تاکید بر اقتصادی بودن منطقه ویژه پیام اظهار کرد: این منطقه ویژه، اقتصادی است و قانون گذار تسهیلاتی گذاشته که با توجه به معافیت‌های قانون گذار می‌توانند سریع تر تولید کنند و شعار جهش تولید را محقق سازند.

اعظمی چاربرجی گفت: دادگستری البرز به عنوان ستاد مقاومت استانی انتخابات شده تا برنامه ها را راهبری کند و از آنجایی وارد میدان شده تا نهاد ها و بنگاه های تولیدی که مشکلی دارند را شناسایی و رفع کند.

معاون قضایی دادگستری البرز یکی از مشکلات عمده منطقه پیام را نبودن زیرساخت های لازم برای جذب تولیدکنندگان برای سرمایه گذاری عنوان کرد و گفت: به دلیل ضعف در زیرساخت های جذب، این منطقه فاقد سرمایه گذاران است و علاوه بر این یکسری مشکلات قضایی و اداری  هم دارد که پس از پایان جلسه امروز کارگروهی جهت بررسی و رفع مشکلات در خصوص راه اندازی بنگاه های جدید و افزایش تولید در این منطقه تشکیل می‌شود.

اعظمی چاربرجی در خصوص ویژگی های منطقه ویژه اقتصادی پیام یادآور شد:در این منطقه دو ویژگی در زمینه بحث گمرکات د قاچاق وجود دارد که هردو حائز اهمیت هستند.

وی در خصوص گمرکات گفت: منطقه ویژه اقتصادی پیام به عنوان بارانداز واردات و صادرات محسوب می‌شود و یکی از بهترین مناطق برای رونق تولید است.

اعظمی چاربرجی در خصوص قاچاق با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری بیان کرد: قاچاق یکی از ترمز ها در حوزه تولید است و ممکن است، به صورت بالقوه  منطقه ویژه اقتصادی پیام هم شامل این موضوع شود و شناسایی مسیرهای قاچاق یک امر مهم است.

معاون قضایی دادگستری البرز در پایان یادآور شد: حوزه دادگستری البرز با تمام ظرفیت به میدان می‌آید و بازدیدهایی صورت گرفته با محوریت افزایش، رونق و جهش تولید است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از فارس نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو