پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | درخواست از قوه قضائیه برای برطرف کردن مشکل معارضان زمین نمایشگاه بین المللی البرز

تاریخ خبر: // کد خبر: 293525 // // //


درخواست از قوه قضائیه برای برطرف کردن مشکل معارضان زمین نمایشگاه بین المللی البرز

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز با بیان اینکه فرودگاه و منطقه ویژه اقتصادی پیام استان بهترین فرصت و ظرفیت برای صادرات کالا است گفت:از قوه قضائیه برای برطرف کردن مشکل معارضان منطقه ویژه اقتصادی پیام استمداد کمک داریم.


درخواست از قوه قضائیه برای برطرف کردن مشکل معارضان زمین نمایشگاه بین المللی البرز

رحیم بنامولایی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات فرودگاه پیام البرز برگزار شد اظهار داشت: در کشور ما یک عده از مدیران با راه حل پشت میزهایشان نشستند اما یک سری این گونه نیستند، برای هر جهش و توسعه ای ابتدا باید مدیریت صحیح وجود داشته باشد که راه حل آن انتخاب مدیران بر اساس شایسته سالاری است.

وی افزود: مدیری که راهکار ارائه ندهد و فقط صرف مقررات را بخواهد اتخاذ کند کار گره می‌خورد و این موضوع به وضوح در  برخی مواقع قابل رویت است.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز بیان کرد: در منطقه اقتصادی پیام زمینی از مسکن و شهرسازی برای راه اندازی نمایشگاه استان البرز گرفته شده که نمایشگاه بین المللی است که اکنون دیوارکشی انجام شده اما دو معارض دارد که انتظار داریم قوه قضائیه به مسکن و شهرسازی دستور بدهد که  زمینی معوض به معارضان داده شود و مسئله را برطرف کنند.

بنا مولایی با بیان اینکه نمایشگاه دائمی یکی از نیازهای استان البرز با این تعداد ظرفیت تولیدی است، عنوان کرد: این نمایشگاه مکمل منطقه ویژه اقتصادی پیام است و سبب توسعه اقتصاد، تولید، رونق و جهش در تولید می‌شود.

وی  با بیان اینکه اکنون به راحتی منطقه ویژه اقتصادی و گمرک می‌تواند 30 درصد از ظرفیت سردخانه‌های اطراف این منطقه را جهت سرویس دهی بازارهای خاورمیانه و روسیه تامین کند گفت:در حال حاضر در استان البرز مازاد تولید مرغ داریم و در  گل و گیاه، میوه و تره بار، صیفی جات  و فرآورده‌های گوشتی هم اگر استاندارد تولید شود از فرودگاه پیام قابلیت صادرات وجود دارد.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز در مورد راهکار رونق در فرودگاه پیام کرج، گفت: می توان با هماهنگی با حج و زیارت تمام پروازهای عمره، تمتع و عتبات عالیات را به این فرودگاه منتقل کرد.

بنا مولایی با اشاره به اینکه بانک مرکزی باید برای بهبود صادرات فعالیت بیشتری داشته باشد، افزود: در حال حاضر ما به دلیل تحریم‌ و مشکلات مختلف نمی‌توانیم پول برگردانیم در این راستا باید در ازای صادرات کالا مواد اولیه وارد کنیم.

وی عنوان کرد: اکنون صادرات واقعی که بخش خصوصی در کشور انجام می دهد 11 میلیارد دلار است و ما بقی میعانات نفت و پتروشیمی است.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز گفت: یکی از کارهایی که اکنون می توان انجام داد تعیین جایزه اقتصادی است که تمام کشورها انجام دادند و  در این زمینه موفق بودند.

وی افزود: حمل و نقل در گذشته در قیمت تمام شده محصولات سه درصد بوده که اکنون  بیش از ده درصد است بر همین اساس اگر خواستار تحقق صادرات هستیم دولت و حاکمیت باید بیاید 50 درصد هزینه حمل و نقل را به صادر کننده بدهد.

بنا مولایی با عنوان اینکه صادرات تنها راه نجات کشور  از مشکلات اقتصادی است، بیان کرد: مقام معظم رهبری نیز بر این مهم تاکید داشته و دارد اگر قصد کمک به کشورهای دیگر را داریم  باید کالاهای تولید داخل را به آنها بدهیم و وابستگی اقتصادی ایجاد کنیم.

رئیس اتاق بازرگانی استان البرز عنوان کرد: برای کسب بازارهای بین المللی می‌توانیم برندهای فرعی دیگر کشورها را بیاوریم و بدون هزینه بازاریابی در بازارهای بین المللی ورود کنیم.

وی افزود: به دلیل اینکه بیشترین بیکاری در کشور ما مربوط به افراد دارای مدرک لیسانس به بالا هستند باید در کنار شهرک های صنعتی شهرک‌های تحقیقاتی راه اندازی کنیم.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو