پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایرلاین‌های خارجی هزینه کنسلی پرواز‌ها را نمی‌دهند

تاریخ خبر: // کد خبر: 293636 // // // // خبر مهم


ایرلاین‌های خارجی هزینه کنسلی پرواز‌ها را نمی‌دهند

درحالی که ایرلاین‌های خارجی به بهانه بی‌نظمی در دفاتر نمایندگی خود، وجه بلیت‌های ابطال شده را به مسافران پرداخت نمی‌کنند، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری از پیگیری بدهی شرکت‌های هواپیمایی خارجی به مسافران خبر داد.


ایرلاین‌های خارجی هزینه کنسلی پرواز‌ها را نمی‌دهند

حدود ٧٠ روز بعد از اعمال محدودیت در پروازهای داخلی و لغو بسیاری از پروازهای خارجی مسافران به دلیل شیووع ویروس کرونا در جهان، پرونده بدهی ایرلاین ها به مسافران نوروزی هنوز بسته نشده است.

در این بین وضعیت پرداختی ایرلاین های ایرانی نسبت به ایرلاین های خارجی بهتر به نظر می رسد و شکایت مسافران بیشتر از شرکت های هواپیمایی خارجی است که هنوز پول پروازهای انجام نشده را به مشتری های خود بازنگردانده اند.

در همین راستا هفته گذشته از بدهی١٠٠ میلیاردی شرکت های هواپیمایی به مسافران و دفاتر مسافرتی، مطالبی عنوان شد اما انجمن شرکت های هواپیمایی خبر داد که این بدهی متعلق به شرکت های هواپیمایی خارجی و نه داخلی است.

انجمن شرکت های هواپیمایی اسفند سال گذشته نیز و در پی زیان سه هزار میلیارد تومانی ایرلاین ها از سازمان هواپیمایی کشوری خواست تا فرصت یک ماهه ای را برای پرداخت بدهی ایرلاین ها به مسافران اختصاص دهد.

رضا جعفرزاده سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری امروز به خبرنگار ایرنا گفت: ایرلاین های داخلی بر سر پرداخت بدهی خود به مسافران متعهد بوده اند.

وی گفت: موضوع بدهی ایرلاین های خارجی به آژانس های طرف قرارداد نیز توسط سازمان هواپیمایی در حال پیگیری است و وضعیت اعلام خواهد شد.

با این حال یکی از مسافران ایرانی شرکت هواپیمایی ایر عربیا ، گفت: سفر من به مقصد شارجه در ایام نوروز امسال به دلیل لغو پروازها کنسل شد، اما از آن زمان تاکنون شرکت هواپیمایی ایرعربیا هزینه بلیت کنسل شده را برنگردانده است.

وی از تلاش خود برای استرداد وجه بلیت خبر داد و گفت: نماینده ایرعربیا در ایران به مسافران گفته است مشخص نیست چه زمانی امکان واریز پول مسافران فراهم می شود.

مسافر شرکت هواپیمایی ایر عربیا ، گفت: وقتی مذاکره با نماینده این شرکت هواپیمایی خارجی در ایران نتیجه نداد، مستقیم به خود شرکت ایمیل زدم که پاسخ آنها نیز پیگیری بازگشت هزینه ها به مسافران بود و تاکید داشتند که نمایندگان آنها در ایران که آژانس های هواپیمایی هستند موظف به پرداخت پول مسافران هستند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از بازار نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو