پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | به بهانه روز خلبان؛ کرونا و پوست‌اندازی آموزش خلبانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 293735 // // //


به بهانه روز خلبان؛ کرونا و پوست‌اندازی آموزش خلبانی

امسال در حالی روز خلبانی در تمامی جوامع گرامی نگاه داشته می‌شود که سایه کرونا بر آینده ایرلاین ها و حرفه خلبانان سایه افکنده است.


به بهانه روز خلبان؛ کرونا و پوست‌اندازی آموزش خلبانی

امسال در حالی روز خلبانی در تمامی جوامع گرامی نگاه داشته می‌شود که سایه کرونا بر آینده ایرلاین‌ها و حرفه خلبانان سایه افکنده است. آینده‌ای مبهم که توانسته بر روی روحیه خلبانان اثر داشته باشد اما آنچه در این میان مهم است، مقوله آموزش در حوزه خلبانی در دو بخش آموزش ورود به خلبانی و همچنین بازآموزی و حفظ مهارت خلبانان حرفه‌ای است.

کرونا تمامی کلاسهای آموزشی را تعطیل کرد و با افزایش محدودیت‌های اجتماعی و حفظ قرنطینه، مدارس آموزش خلبانی و مدیران آموزش شرکت‌های هواپیمایی را با مشکل‌های متعددی مواجه ساخت‌.

آموزش صحیح و پیوسته با هوانوردی و علی‌الخصوص خلبانی، رابطه تنگاتنگی دارد و کرونا، سبب شد تا این حلقه اتصال چندین ساله قطع شود.

کرونا نشان‌داد که جوامع و همچنین شرکت‌هایی که فرهنگ و پتانسیل بهره‌برداری از فضای مجازی و دنیای اینترنت را دارند، پیشتاز دوران جدید کرونا و یا پساکرونا هستند. آن‌هایی که از سال‌های قبل به بهانه‌های دیگری مانند کاهش مراجعه حضوری، کمک به بحران ترافیک، حفظ محیط زیست و یا آموزش در منزل، رابطه خود را با پرسنل و دانشجویان در حوزه مجازی تعریف کرده و توسعه داده‌اند، برنده رقابت دنیای کنونی هستند.

در کشور ما، متأسفانه علاوه بر آنکه دستورالعمل‌های منظم و مشخصی در حوزه آموزش آنلاین در تمامی حوزه‌های دانش و علم وجود ندارد، ضعف فرهنگی بسیاری نیز در عدم اعتماد جامعه به آموزش آنلاین وجود دارد.

حوزه هوانوردی نیز از این امر مستثنا نیست و بسیاری از مباحث تئوری و نظری از قابلیت آموزش آنلاین برخوردارند.روز جهانی خلبان، فراتر از تبریک‌های مرسوم به خلبانان است، روزی است که می‌توان با نگاهی متفاوت به مشکلات این حرفه استراتژیک پرداخت.آموزش و حفظ سطح دانش خلبانان در تمامی حوزه‌ها، امری ضروری و با اهمیت است و آموزش آنلاین هوانوردی و خلبانی، می‌تواند دریچه جدیدی به دنیای خلبانی باشد.

روز خلبان مبارک

“خلبان علیرضا دانشپور”

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو