پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | هزاران هواپیما در کل کشور زمینگیر شده اند

تاریخ خبر: // کد خبر: 293737 // // // //


هزاران هواپیما در کل کشور زمینگیر شده اند

از زمانی که بیماری کرونا در کشور شیوع پیدا کرد ممنوعیت پروازها اعلام شد و در این دو ماهی که این بحران ادامه پیدا کرده تقریبا هیچ پروازی به جز پروازهای بازرگانی توسط برخی شرکت های هواپیمایی انجام نمی شود.


هزاران هواپیما در کل کشور زمینگیر شده اند

محمدعلی ایلخانی، مدیرعامل شرکت هواپیمایی تهران: از زمانی که بیماری کرونا در کشور شیوع پیدا کرد ممنوعیت پروازها اعلام شد و در این دو ماهی که این بحران ادامه پیدا کرده تقریبا هیچ پروازی به جز پروازهای بازرگانی توسط برخی شرکت های هواپیمایی انجام نمی شود.

تنها شرکت های هواپیمایی که فعالیت بازرگانی دارند پروازهای محدودی را دارند که در نهایت برای تبادل کالا است. در دو ماه گذشته تاکنون بسیاری از شرکت های هواپیمایی تعطیل کرده اند و هزاران هواپیما در کل کشور زمینگیر شده اند. در حال حاضر ۷۵ درصد پروازهای عبوری کاهش پیدا کرده و درآمد شرکت های فرودگاهی تحت تاثیر این اتفاق کاهش بسیار زیادی داشته است.

در این رابطه قرار بر این شد تا تیمی برای برآورد میزان خسارت وارد شده به شرکت های هواپیمایی وارد کار شود تا با برآورد دقیق خسارات تامین آن در دستور کار قرار بگیرد. باید اطلاع رسانی شود که محل تامین حمایت ها از کجاست و چگونه می توانند این خسارات را جبران کنند.

کمک بلاعوض، وام و یا تسهیلات و بسته های حمایتی باید به شرکت های هواپیمایی اختصاص پیدا کند. با اعلام رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی قرار بر این شد تا کل مولفه های حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی برآورد خسارت شوند و با ارسال آن به ستاد ملی کرونا خسارت این شرکت ها جبران شود.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کسب و کار نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو