پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پنتاگون ویدئوهایی از اشیا پرنده ناشناس منتشر کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 294009 // // //


پنتاگون ویدئوهایی از اشیا پرنده ناشناس منتشر کرد

پنتاگون با انتشار چند ویدئو از اشیا ناشناس پرنده که توسط خلبانان آمریکایی در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۵ گرفته شده، گمانه‌زنی‌ها در مورد احتمال وجود موجودات فرازمینی را بالا برد.


پنتاگون ویدئوهایی از اشیا پرنده ناشناس منتشر کرد

روزنامه بریتانیایی گاردین در نوشتاری با عنوان «پنتاگون چند ویدئو مربوط به اشیا ناشناس پرنده را که توسط خلبانان نیروی دریایی ایالات متحده گرفته شده، منتشر می‌کند» افزود: پنتاگون، مرکز و مقر فرماندهی وزارت دفاع آمریکا روز دوشنبه (دیروز) سه فیلم رمزگذاری نشده منتشر کرد که نشان می‌دهد خلبانان نیروی دریایی ایالات متحده در مواجهه با اشیا پرنده ناشناس هستند.

این سه فیلم، روایت خلبانان هنگام پرواز در سال‌های ۲۰۰۴ و ۲۰۱۵ را نشان می‌دهد. ۲ ویدئو در سال ۲۰۱۷ توسط نیویورک تایمز منتشر شد. ویدئوی دیگر توسط رسانه خصوصی «آکادمی علمی و هنری تو د ستارز» To Stars منتشر شد.

حال انتشار دوباره این ویدئوها توسط پنتاگون به مشروعیت فیلم‌ها افزوده و گمانه‌زنی‌های بیشتری را برانگیخته که انسان به تازگی با موجودات فرازمینی در تعامل بوده است.

«هری رید» رهبر پیشین دموکرات سنا از ایالت نوادا در توئیتی به انتشار این ویدئوها توسط پنتاگون واکنش نشان داد و نوشت: خوشحالم که پنتاگون سرانجام این ویدئوها را منتشر می‌کند، اما این کار فقط سطح تحقیقات موجود را خدشه‌دار می‌سازد. ایالات متحده باید نگاه جدی و علمی به این موضوع و پیامدهای احتمالی امنیت ملی آن داشته باشد. مردم آمریکا سزاوار آن هستند که مطلع شوند.

آنچه در این ویدئوها نشان داده می شود ظاهرا اشیاء پرنده ناشناس یا همان یوفو (UFO) یا به زبان عامیانه بشقاب پرنده هایی هستند که حرکت بسیار سریعشان با دوربین های مادون قرمز ضبط شده است. دو ویدئو از سه ویدئوی منتشر شده شامل صدای نیروی های نظامی است که با تعجب به سرعت حرکت این اشیاء واکنش نشان می دهند و یکی از آن ها حدس می زند که این شیء پرنده احتمالا یک پهپاد باشد.

“سوزان گُف” یکی از سخنگویان پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) روز دوشنبه در همین باره گفته است پنتاگون این ویدئوهای نیروی دریایی آمریکا را به صورت رسمی منتشر کرده تا از هر گونه سوء برداشت افکار عمومی درباره اینکه آیا این ویدئوها واقعی هستند یا اطلاعات بیشتری درباره آنها وجود دارد، جلوگیری کند.

این سخنگو همچنین اشیاء پرنده ای که در ویدئوهای فوق دیده می شوند را “ناشناخته” توصیف کرده است.

به نوشته ای بی سی نیوز، نیروهای دریایی آمریکا این ویدئوها را در سپتامبر 2019 واقعی ارزیابی کرده بود. ویدئوهای فوق توسط خلبانان جنگنده های نیروی دریایی طی تمرین هایی در سالهای 2004 و 2015 ضبط شده و روزنامه نیویورک تایمز آنها را در سال 2017 منتشر کرده بود.

سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای که روز دوشنبه در این باره منتشر کرده آورده است: پنتاگون اجازه انتشار سه ویدئوی غیرمحرمانه نیروی دریایی را داده؛ یکی از آنها در نوامبر 2004 و دو تای دیگر در ژانویه 2015 ضبط شده اند. این ویدئوها در سالهای 2007 و 2017 به صورت غیرمجاز منتشر و دست به دست شده بودند.

گُف در ادامه آورده است: وزارت دفاع آمریکا پس از بررسی دقیق به این نتیجه رسید که انتشار رسمی این ویدئوها هیچ سیستم یا توانایی حساسی را افشا نمی کند و تاثیر منفی بر هرگونه تحقیقات بعدی درباره تهاجم فضایی نظامی توسط پدیده های فضایی ناشناخته ندارد.

ای بی سی نیوز نوشته است دو ویدئو از سه ویدئوی فوق را نیویورک تایمز در دسامبر 2017 در مقاله ای که توضیح می داد دولت آمریکا از سال 2012 برنامه ای برای تحقیق درباره بشقاب پرنده ها در دست اجرا دارد، منتشر کرده بود. ویدئوی سوم در مارس 2018 توسط یک گروه رسانه ای-پژوهشی-علمی (To the Stars Academy of Arts and Science) منتشر شده بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا / خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو