پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | اعزام تیم‌های متخصص برای بررسی علت سقوط هواپیمای آموزشی ناجا

تاریخ خبر: // کد خبر: 294010 // // // خبر مهم


اعزام تیم‌های متخصص برای بررسی علت سقوط هواپیمای آموزشی ناجا

سردار شرفی گفت:‌تیم های متخصص به صحنه حادثه سقوط هواپیمای آموزشی ناجا اعزام شدند پس از بررسی عامل اصلی این سانحه به اطلاع عموم خواهد رسید.


اعزام تیم‌های متخصص برای بررسی علت سقوط هواپیمای آموزشی ناجا

سردار “محمد شرفی”؛ جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا به همراه سردار “محمد زارعی”؛ معاون نیروی انسانی ناجا در مراسم تشییع پیکر شهدای یگان هوا ناجا شرکت کردند.

سردار شرفی در حاشیه این مراسم با بیان اینکه به لحاظ وظیفه ذاتی خود مسئولیت تامین نظم و امنیت در جامعه را بر عهده دارد، اظهار داشت: ماموران نیروی انتظامی، مسئولیت‌های گوناگونی را در سنگر‌های مختلف و با لباس و رویکرد‌های خاص را بر عهده دارد و در راستای انجام ماموریت هایشان همواره در حال تلاش و جانفشانی هستند.

وی افزود: عده‌ای از ماموران پلیس با لباس مرزبانی از مرز‌های کشور حراست می‌کنند، عده‌ای دیگر نیز با لباس سفید خود تحت عنوان پلیس راهور در حوزه ترافیکی با برقراری نظم و امنیت در جاده‌های کشور نسبت به ماموریت‌های خود اقدام می‌کنند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا ادامه داد: عده‌ای دیگر از ماموران ناجا در قالب پلیس‌های امنیت عمومی، امنیت اقتصادی، پیشگیری، مبارزه با مواد مخدر و … از جان، مال و ناموس این مرز و بوم حفاظت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: ماموران یگان هواپیمایی ناجا با انگیزه و سخت کوشی در همه یگان‌های نیروی انتظامی در حال ایفای نقش و انجام ماموریت‌های محوله هستند.

سردار شرفی تصریح کرد: افسران یگان هواپیمایی ناجا در کنار نیروی مرزبانی به مبارزه با مواد مخدر و سوداگران مرگ می‌پردازند و در برخی نقاط نیز به کمک نیروی راهور و در بعضی موارد نیز ماموریت‌های رزمی، شناسایی و آموزشی را انجام می‌دهند.

وی افزود: از لحاظ ماموریت‌های پشتیبانی و آموزشی افسران یگان هواپیمایی ناجا تحت عنوان “امداد و نجات” به کمک هموطنان ما در زمان وقوع حوادثی مانند وقوع سیل، زلزله و … که جان آن‌ها به خطر می‌افتد، می‌شتابند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه افسران هوایی به لحاظ ریسک پذیری همدل در کنار هم هستند، گفت: آموزش از اولویت‌های اصلی این یگان به شمار می‌آید؛ کار گروهی و هم راستا در اولویت‌های سازمانی توسط افسران یگان هواپیمایی ناجا در حال انجام است و این افراد برای تحقق مقررات سازمان و اهداف مدنظر به ایفای وظایف خود می‌پردازند.

سردار شرفی با بیان اینکه ما شهدا را از دست نداده ایم بلکه آن‌ها را به دست آورده ایم، گفت: امروز اگر مراسم تشییع پیکر این دو شهید مظلومانه برگزار می‌شود به دلیل شرایط خاص کشور و جامعه است این عزیزان در راه خدا و برای انجام ماموریت پرواز کردند.

این مقام عالی انتظامی با بیان اینکه این شهیدان بر گردن ما حق دارند، افزود: شهید خلبان “عیدی” بیش از هزار ساعت پرواز داشته و گا‌ها این پرواز‌ها عملیاتی و رزمی و همچنین پرواز‌های شناسایی، آموزشی و امدادی بوده است.

وی اظهار کرد: شهید خلبان اسلامی نزدیک به ۵۰۰ ساعت در طول مدت خدمت خود پرواز داشته است، این دو بزرگوار از بهترین خلبان‌های ما در یگان هوایی ناجا بودند؛ یکی از آن‌ها استاد خلبان بود و دیگری نیز نامزد حضور در دوره استاد خلبانی بود که در آینده‌ای نزدیک در شرف اخص درجه استاد خلبانی بوده است.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه مراسم تشییع پیکر شهدای خلبان به لحاظ شرایط کرونایی موجود در کشور مظلومانه برگزار شد، بیان داشت: امیدوارم این شهدا با سید شهیدان، امام حسین (ع) محشور شوند.

سردار شرفی درباره علت وقوع حادثه، خاطر نشان کرد: تیم‌های متخصص به صحنه حادثه اعزام شدند؛ پس از بررسی تیم‌های ارزیاب، علل یا عامل اصلی این سانحه به اطلاع عموم خواهد رسید.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از باشگاه خبرنگاران جوان


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو