پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | کاهش ۸۵ درصدی پرواز‌های فرودگاه مشهد/بسته بودن حرم مطهر دلیل کاهش مسافر

تاریخ خبر: // کد خبر: 294337 // // //


کاهش ۸۵ درصدی پرواز‌های فرودگاه مشهد/بسته بودن حرم مطهر دلیل کاهش مسافر

محمود امانی‌بنی، مدیرکل فرودگاه‌های خراسان‌رضوی از کاهش ۸۵ درصدی پرواز‌های ورودی و خروجی مشهد، هم‌زمان با شیوع کرونا خبر داد.


کاهش ۸۵ درصدی پرواز‌های فرودگاه مشهد/بسته بودن حرم مطهر دلیل کاهش مسافر

محمود امانی‌بنی با اعلام این خبر افزود: هم‌زمان با شیوع کرونا و با هماهنگی‌هایی که با دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد داشتیم، از ۷ اسفندماه در ترمینال شماره ۳ که مخصوص پرواز‌های خارجی است، یک دستگاه غربالگری حرارتی نصب شد و پیش از اینکه مسافران وارد قسمت گذرنامه و گمرک شوند، حرارت بدن آن‌ها را با این دستگاه بررسی می‌کردیم.
وی ادامه داد: هم‌زمان با تصویب بررسی سلامت مسافران از مبدأ، این دستگاه از ۱۲ اسفندماه به ترمینال پرواز‌های داخلی انتقال پیدا کرد تا کار پایش سلامت مسافران خروجی فرودگاه به درستی انجام شود. خوشبختانه با رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی در فرودگاه، تنها به چند مورد مشکوک برخوردیم که البته دارای مشکل ویژه‌ای نبودند.
کاهش پرواز‌ها به دلیل بسته شدن در‌های حرم مطهر
مدیرکل فرودگاه‌های استان با اشاره به کاهش پرواز‌ها به مشهد پس از شیوع ویروس کرونا تصریح کرد: از زمان شیوع کرونا بدترین روز‌های پروازی را تجربه کردیم. از ۱ تا ۲۵ اسفندماه سال گذشته ۷۱ درصد از پرواز‌های داخلی و ۹۰ درصد نیز از پرواز‌های خارجی به مقصد مشهد کم شده است. از ۱ تا ۲۵ فروردین‌ماه پرواز‌های خارجی ما ۹۹ درصد و پرواز‌های داخلی ۸۳ درصد کاهش داشتند که در مجموع شاهد کاهش ۸۵ درصدی مسافر نسبت به سال گذشته بودیم و دلیل عمده آن، بسته بودن در‌های حرم امام‌رضا (ع) به روی زائران است.
امانی بنی همچنین اظهار کرد: در مدت اخیر، بیشترین آمار پروازی ما مربوط به ۶ فروردین‌ماه با ۳۴ پرواز بوده است که نسبت به زمان مشابه خود در سال گذشته ۸۰ درصد کاهش داشته است.
منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت شهرآرانیوز

دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو