پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش ظرفیت اپرون فرودگاه تبریز به 12 هواپیما/ انجام 11 هزار پرواز و جابه‌جایی 1.5 میلیون مسافر از فرودگاه تبریز

تاریخ خبر: // کد خبر: 294338 // // //


افزایش ظرفیت اپرون فرودگاه تبریز به 12 هواپیما/ انجام 11 هزار پرواز و جابه‌جایی 1.5 میلیون مسافر از فرودگاه تبریز

رامین آذری مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان‌شرقی گفت: با بهره‌برداری از پارکینگ هواپیمای فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز ظرفیت محل استقرار هواپیماها در این مجموعه به دو برابر افزایش می‌یابد.


افزایش ظرفیت اپرون فرودگاه تبریز به 12 هواپیما/ انجام 11 هزار پرواز و جابه‌جایی 1.5 میلیون مسافر از فرودگاه تبریز

رامین آذری اظهار داشت: در حال حاضر گنجایش اپرون (پارکینگ هواپیما) در فرودگاه تبریز 6 هواپیما است که با بهره‌برداری از طرح از پارکینگ هواپیما فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز به 12 هواپیما خواهد رسید که به تبع نوع و پیکره هواپیما نیز در این ظرفیت‌سازی نقش خواهد داشت.

وی با اشاره به اعتبار 400 میلیارد ریالی این پروژه عنوان کرد: اعتبار این طرح عمرانی از سوی شرکت فرودگاه‌های کشور تامین می‌شد و تاکنون نزدیک به 90 درصد اعتبار اختصاصی معادل 350 میلیارد ریال از این رقم به پروژه تزریق شده است.

آذری پیشرفت این پروژه را قابل توجه اعلام کرد و گفت: این پروژه در دو بخش توسعه و بهسازی اپرون بتنی و بهسازی تاکسیوی ارتباطی M0 اجرا می‌شود که طرح اپرون با 90 درصد پیشرفت فیزیکی و تاکسیوی با 75 درصد پیشرفت در حال طی مراحل پایانی برای بهره‌برداری هستند.

این مقام ارشد استان در حوزه حمل و نقل هوایی درباره زمان بهره‌برداری این پروژه متذکر شد: براساس برنامه‌ریزی و زمانبندی پیش‌بینی شده برای اتمام این طرح عمرانی، افتتاح آن در تیرماه امسال محقق خواهد شد.

وی به بیان دیگر اقدام‌های انجام شده در فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی پرداخت و ادامه داد: اتمام پروژه توسعه ترمینال سه فرودگاه تبریز، برقراری مجدد پروازهای سهند، اتمام آشیانه شرکت هواپیمایی آتا که آماده افتتاح است، بهسازی باند ۳۰ چپ و بهسازی و زیباسازی ترانزیت داخلی از جمله فعالیت‌های انجام شده  در سال ۹۸ به شمار می‌رود.

آذری اضافه کرد: تهیه و نصب تسمه نقاله دوار تخت پالتی به طول ۳۴ متر، تهیه و نصب تسمه نقاله نواری خطی به طول ۵۸ متر،  انجام موفقیت آمیز حج تمتع و چندین پروژه کوچک و بزرگ فرودگاهی را می‌توان به موارد بالا افزود.

مدیرکل فرودگاه‌های استان آذربایجان‌شرقی با بیان اینکه مهم‌ترین نیاز فرودگاه تبریز و درخواست مردم و مسوولان استانی در حال حاضر آغاز عملیات احداث ترمینال ۲۲ هزار متر مربعی این فرودگاه است، بیان داشت: به همین دلیل اولین اولویت ما در سال جدید آغاز عملیات اجرایی احداث این ترمینال خواهد بود.

به گفته وی، سال گذشته یک میلیون و ۵۵۷ هزار و ۲۶۵ نفر از فرودگاه تبریز جا‌به‌جا شده‌اند و تعدادکل پروازهای این فرودگاه نیز ۱۱ هزار و ۸۱۸ پرواز بوده است. میزان بار جابه‌جا شده نیز ۱۳ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۶۰۹کیلوگرم بوده است.

گزارش فارس حاکی است، با توجه به اینکه اپرون هواپیما عمدتا در مواقع ترافیک و پرتردد باند و آسان کردن تیکاف هواپیماها مورد استفاده قرار می‌گیرد به نظر می‌رسد با بهره‌برداری از پارکینگ هواپیما و افزایش ظرفیت آن شاهد شتاب بخشی به حمل و نقل هوایی استان نیز خواهیم بود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو