پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پیکر خلبان شهید اهل تربت‌حیدریه در این شهر تشییع شد

تاریخ خبر: // کد خبر: 294372 // // //


پیکر خلبان شهید اهل تربت‌حیدریه در این شهر تشییع شد

پیکر پاک شهید سروان “امیر اسلامی ملکی” خلبان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی روز چهارشنبه با حضور مسوولان و اقشار مختلف مردم در زادگاهش تربت‌حیدریه تشییع و در بهشت عسکری این شهر آرام گرفت.


پیکر خلبان شهید اهل تربت‌حیدریه در این شهر تشییع شد

سروان امیر اسلامی ساعت ۱۷ روز سوم اردیبهشت ماه جاری در پی سقوط هواپیمای آموزشی ناجا سسنا که از فرودگاه “بیشه کلاه” محمودآباد به مقصد تهران در حال پرواز بود، به علت شرایط نامساعد جوی حین عملیات انتظامی در منطقه سلمانشهر مازندران با سقوط هواپیما به مقام رفیع شهادت نایل شد.
پژوهشگر و مولف دانشنامه مشاهیر و مفاخر تربت‌حیدریه در بیان زندگینامه این شهید به خبرنگار ایرنا گفت: شهید اسلامی متولد ۱۳ تیر سال ۱۳۶۶ در تربت‌حیدریه بود که تحصیلات ابتدایی را در دبستان ابوریحان بیرونی، راهنمایی را در مدرسه راهنمایی امام جواد(ع) و تحصیلات متوسطه را در رشته تجربی دبیرستان امام حسن مجتبی(ع) این شهرستان گذراند و بعد از پایان خدمت سربازی در سال ۱۳۸۸ وارد دانشگاه افسری نیروی انتظامی شد.
آرزو علومی ‌بایگی افزود: وی پس از کسب رتبه نخست علمی نظامی در رسته راهور راهنمایی و رانندگی (مهندسی ترافیک) این دانشگاه، از بین هزار و ۵۰۰ نفر از هم دوره‌ای‌هایش توسط سازمان هواپیمایی معراج بورسیه و پس از گذراندن دوره “پی.‌پی.‌آی” از این سازمان به عنوان خلبان دوم، مشغول انجام پروازهای ماموریتی ناجا شد که پس از مدت کوتاهی موفق شد در بین هم دوره‌ای‌هایش به عنوان نخستین نفر عنوان خلبان یکمی را نیز کسب کند و نفر نخست تیم پروازی باشد.
وی ادامه داد: شهید اسلامی مدرک “آی. آر” خلبانی را نیز در سال ۱۳۹۵ از دانشگاه علمی کاربردی تهران اخذ کرد و سپس به عنوان مسوول آموزش و جذب خلبانی دایره دانشجویان دانشگاه علوم انتظامی انتخاب شد که تا قبل از شهادتش عهده دار این مسوولیت بود .
به گفته علومی این شهید در مرداد سال ۱۳۹۶ ازدواج کرد و اینک نوزاد ۱۰ ماهه ای به نام آرش از وی به یادگار باقی مانده است.
طبق آمار منتشره بنیاد شهید تربت‌حیدریه، این شهرستان ۶۷۵ شهید، ۱۴۱ آزاده و دو هزار و ۵۰۰ جانباز تقدیم نظام اسلامی کرده که از جانبازان شهرستان ۶۹۰ نفر بالای ۲۵ درصد جانباز هستند.
مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب‌غربی مشهد قرار دارد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو