پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به آژانس‌های مسافرتی تحمیل شده است

تاریخ خبر: // کد خبر: 294504 // // // // خبر مهم


۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به آژانس‌های مسافرتی تحمیل شده است

سخنگوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی از خسارت ۱۰۰ میلیارد تومانی به آژانس‌های مسافرتی در قالب لغو پرواز‌ها و تور‌های مسافرتی داخلی و خارجی در نوروز ۱۳۹۹ خبر داد.


۱۰۰ میلیارد تومان خسارت به آژانس‌های مسافرتی تحمیل شده است

مجید فرقانی با اعلام این خبر افزود: خسارت به وجود آمده، هم آژانس‌ها را متضرر ساخته است و هم مسافران را؛ زیرا هتل‌ها، شرکت‌های هواپیمایی و برخی کارگزاران تور در کشور‌های مقصد از بازپرداخت وجوهات واریز شده خودداری می‌کنند.

فرقانی تصریح کرد: در شرایط کنونی، وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به‌عنوان متولی صنعت گردشگری باید با وزرای گردشگری کشور‌های مقصد مذاکره و تبادل نظر کند تا بحران کنونی هرچه زودتر برطرف شود.

وی ادامه داد: گردشگری در برخی کشور‌ها در اختیار بخش خصوصی است؛ به‌طور مثال در کشور ترکیه، شرکت تورساپ متولی امر گردشگری است و بدین منظور، ما در سطح جوامع حرفه‌ای گردشگری یا انجمن‌های صنفی با طرف ترکیه‌ای مذاکره کرده‌ایم تا شرایط، بهتر مدیریت شود.

فرقانی ضرر‌های وارد شده به این بخش از صنعت گردشگری در استان را ۱۰۰ میلیارد برآورد کرد و افزود: این ضرر شامل بلیت هواپیما، هتل و دفاتر کارگزاری تور است که در قسمت بلیت‌ها، سازمان هواپیمایی کشوری (ایکائو)، مسئول رسیدگی به خسارت‌هاست.

فرقانی درباره زمان و چگونگی برگزاری تور‌های معوق از نوروز گفت: زمان برگزاری تور‌ها مشخص نیست و بستگی به شرایط کنونی دارد. اما درباره چگونگی برگزاری تورها، به‌ویژه درباره هزینه تور باید گفت اگر توافق ریالی میان مسافر و آژانس صورت گرفته باشد که تور به قیمت قبل برگزار شود، کارگزار تور موظف است بدون دریافت وجه اضافه تور را برگزار کند. در غیر این صورت برمبنای ارزش‌گذاری روز، نرخ تور تغییر خواهد کرد.

سخن‌گوی انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی درباره مرجع پرداخت خسارت تور به مسافران گفت: تور‌ها به دو صورت انحصاری و کارگزاری از آژانس مرجع به فروش می‌رسد؛ بنابراین و طبق قرارداد، مسئول فروش تور باید برای جبران خسارت به وجود آمده اقدام کند. انجمن صنفی نیز از همکاران خود خواسته است تا در راستای شفافیت بیشتر در شرایط کنونی، فهرستی از بدهکاری و بستانکاری خود آماده کنند تا بتوانیم با دریافت تسهیلات لازم از سوی دولت، بخشی از مشکلاتمان را برطرف کنیم.

گفتنی است، در تور‌های نوروزی امسال، کشور‌های ترکیه، امارات، مالزی، سنگاپور و ویتنام، مقاصد پردرخواست سفر برای ایرانیان بوده‌اند.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شهرآرا نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو