پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | سودان، ورود هواپیمای اماراتی را تایید اما ورود مقامات اماراتی را تکذیب کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 294625 // // //


سودان، ورود هواپیمای اماراتی را تایید اما ورود مقامات اماراتی را تکذیب کرد

ارتش سودان در واکنش به خبر الجزیره که گفته بود مقاماتی از امارات به منظور کمک به ژنرال حفتر در لیبی راهی پایتخت سودان شده‌اند، مدعی شد که هواپیمای اماراتی حامل کمک بود نه مقامات بلندپایه.


سودان، ورود هواپیمای اماراتی را تایید اما ورود مقامات اماراتی را تکذیب کرد

ارتش سودان در بیانیه‌ای به اخبار منتشر شده در خصوص ورود برخی از مقامات امارات به پایتخت سودان به منظور بررسی نحوه کمک به ژنرال خلیفه حفتر فرمانده نیروهای شرق لیبی موسوم به «ارتش ملی لیبی» را تکذیب کرد.

ارتش سودان که بعد از برکناری عمر البشیر، رئیس جمهور سودان از قدرت، همه‌کاره این کشور شده است، امروز پنجشنبه در واکنش به خبر دیروز شبکه الجزیره قطر، اصل ورود هواپیمای اماراتی را تأیید کرد و ولی مدعی شد که این هواپیما در پایگاه نظامی خارطوم به زمین نشسته و حامل کمک‌هایی برای خانواده‌های فقیر در ماه مبارک رمضان بوده است.

مقامات نظامی سودان گفته‌اند خبر مذکور صحت ندارد و هیچ مسؤول اماراتی وارد سودان نشده و کسی هم از سودان به لیبی منتقل نشده است.

شبکه الجزیره چهارشنبه شب به نقل از «منابع مطلع» خود اعلام کرد: «مقامات برجسته‌ای از امارات از جمله “طحنون بن زاید”، مشاور امنیت ملی امارات و برادر کوچک ولی‌عهد ابوظبی روز سه شنبه برای بررسی حمایت از ژنرال حفتر به خارطوم سفر کردند».

این شبکه گزارش داد: «هواپیمای مقامات اماراتی در بخش نظامی فرودگاه خارطوم فرود آمد و پنج ساعت در آنجا توقف داشت».

منابع الجزیره افزودند: «یک هواپیما هم که با شماره FXX۲۵۳۴ از مقصد شهر عدن در یمن به پرواز درآمده بود نیم ساعت قبل از رسیدن مقامات اماراتی در فرودگاه خارطوم فرود آمده بود».

این شبکه گزارش داد که یک هواپیمای ویژه هم با شماره GALX که روز شنبه از دبی برخاسته بود به مدت دو ساعت در خارطوم فرود آمد و سپس آنجا را به مقصد چاد ترک کرد.

امارات متحده عربی به همراه مصر، عربستان و سودان از ژنرال حفتر که به دنبال سرنگونی دولت وفاق ملی لیبی است، حمایت تسلیحاتی و سیاسی می‌کنند. حفتر دوشنبه این هفته رسماً اعلام خودمختاری کرد و گفت که او حاکم لیبی است و دولت وفاق را به رسمیت نمی‌شناسد.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو