پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | دستگاه پوز غیرقانونی پازارگاد در فرودگاه عسلویه

تاریخ خبر: // کد خبر: 294961 // // // // خبر مهم


دستگاه پوز غیرقانونی پازارگاد در فرودگاه عسلویه

حدود چهارماه است که شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد، در جهت فروش بلیط هواپیما اقدام به قرار دادن پوز در دفتر مستقر خود در فرودگاه عسلویه نموده؛ در حالیکه این امر بدون مجوز رسمی سازمان هواپیمایی است.


دستگاه پوز غیرقانونی پازارگاد در فرودگاه عسلویه

حدود چهارماه است که مجتمع پتروشیمی پازارگاد در اقدامی قابل تامل در جهت فروش بلیط هواپیما اقدام به قرار دادن پوز در دفتر مستقر خود در فرودگاه عسلویه نموده؛ در حالیکه این امر بدون مجوز رسمی از سازمان هواپیمایی کشور و تنها اجازه داخلی رئیس فرودگاه این شهر صورت گرفته که البته پس از تماس خبرنگار “نفتی‌ها” با این مدیر و استعلام وی از سازمان هواپیمایی کشور که آن‌ها بر غیرقانونی بودن اینکار تاکید کردند در نهایت پیش از انتشار این خبر تاکید شد به دلیل پیگیری‌های “نفتی‌ها”و استعلام این امر از سازمان هواپیمایی کشور، شب گذشته دستور بر جمع آوری این پوز داده شده است.
داستان از زمانی آغاز می‌شود که چندی پیش پازارگاد پوزی را در دفتر مستقر خود در فرودگاه عسلویه قرار می‌دهد و اقدام به فروش بلیط می‌کند. این امر باعث دلخوری دفاتر فروش مستقر برخی از ایرلاین‌ها در این فرودگاه می‌شود، اما این اقدام که با نامه نگاری صورت گرفته با کلاه کج رئیس فرودگاه عسلویه کلید خورده بود به قوت خود باقی می‌ماند. در پی همین اقدام نیز شنیده شده که اخیرا هیات مدیره پازارگاد اجازه ثبت شرکت و دریافت مجوز برای فروش بلیط را صادر کرده تا با مجوز فروش مستقیم و بدون دغدغه بتوانند به فروش بلیط در منطقه بپردازند. دراین بین برخی از ایرلاین‌ها از این اقدام گلایه دارند تا جاییکه مدیر یکی از ایرلاین‌ها در عسلویه در گفتگو با “نفتی‌ها” که فایل صوتی آن دردفتر ما محفوظ است، تاکید می‌کند در جهت این اقدام اشتباه پازارگاد و بی‌توجهی صورت گرفته به تذکرات ما، احتمالا طی چند روز آینده فروش بلیط یکی از ایرلاین‌ها به پازارگاد متوقف خواهد شد.
وی متذکر شد: این کار تنها باید با مجوز فروش بلیط از سوی سازمان هواپیمایی کشور صورت بگیرد که دفاتر فروش مستقر ایرلاین‌ها در فرودگاه‌ها آن را در اختیار دارند؛ بنابراین پازارگاد علی رغم چارتر کردن صندلی‌های پرواز، اما اجازه فروش آن‌ها و دریافت پول در دفتر مستقرخود در فرودگاه را ندارد. به اذعان وی، گلایه‌ها پیش از این مطرح شده، اما به دلیل عدم پاسخگویی مناسب مدیران پازارگاد به این گلایه‌ها که گا‌ها از سوی مسافران به ما انتقال داده می‌شود در نهایت یک ایرلاین تصمیم به عدم همکاری با این مجموعه گرفته است. ازسویی دیگر وقتی شنیده می‌شود این مجموعه با مجوز مدیر فرودگاه عسلویه اقدام به این کار نموده اند خبرنگار “نفتی‌ها” در تماس با کلاه کج مدیر این فرودگاه جویای علت صدور این مجوز می‌شود که این مدیر تاکید می‌کند مسوولان پازارگاد درخواستی از ما داشتند مبنی بر اینکه صندلی‌های پرواز چارتر خود را بتوانند بفروشند تا پول آن نصیب مجموعه خودشان شود که ما نیز به آنان اجازه اینکار را دادیم. وقتی خبرنگار “نفتی‌ها” از کلاه کج می‌پرسد که این اجازه بنابر استعلام شما از سازمان هواپیمایی کشور صورت گرفته با جواب منفی مواجه می‌شود. این درحالی است که اقدام برای فروش بلیط توسط هر مجموعه‌ای باید با دریافت مجوز رسمی فروش از این سازمان صورت بگیرد.
درنهایت مدیر این فرودگاه تاکید کرد اگر پازارگاد بدون مجوز فروش بلیط این اجازه را از ما گرفته باشد همین امروز دستور جمع شدن پوز را خواهیم داد گفتگو را به پیگیری خود و کارکنانش از پازارگاد و سازمان هواپیمایی کشور موکول کرد. دقایقی بعد کلاه کج در تماس با “نفتی‌ها” متذکر شد با مسوولان پازارگاد تماس گرفته و آنان تاکید کرده‌اند در اساسنامه خود اجازه فروش بلیط را دارند. دراین بین خبرنگار “نفتی‌ها” اینگونه سوال خود را مطرح کرد که اگر اینطور باشد پس تمام شرکت‌ها می‌توانند در اساسنامه خود این اجازه را قید کنند و اقدام به فروش بلیط کنند در حالیکه پروسه سخت دریافت مجوز فروش بلیط از سازمان هواپیمایی کشور را دریافت نکرده اند، درست است؟ که کلاه کج بازهم خواستار پاسخگویی به این سوال پس از استعلام از سازمان هواپیمایی کشور شد.
چند ساعت بعد این مدیر در تماسی دیگر تاکید کرد با سازمان هواپیمایی کشور تماسی داشته که این سازمان این کار را تنها منوط به داشتن مجوز از سوی این سازمان دانسته و اینکار خلاف قوانین صورت گرفته است. وی تاکید کرد از شب گذشته (دوشنبه شب) دستور جمع شدن این پوز از دفتر مستقر پازارگاد در فرودگاه عسلویه را داده است. دراین بین “نفتی‌ها” سعی بر برقراری تماس با مسوولان پازارگاد را نیز داشت که متاسفانه پاسخگوی ما نبودند. حال این سوال به قوت خود باقی است که تراکنش مالی این اقدام تا کنون به چه مقدار بوده و ایده اینکار علی رغم واضح بودن داشتن مجوز‌های لازم جهت اجرای این ایده، از سوی چه کسی رقم خورده است؟ ابهامی که گاهی برخی از خاطرات خبری چند ماه گذشته، چون یافتن پوز در دفتر وزیر نفت را در ذهن متواتر می‌سازد و یادآور می‌شود که گاهی الگوبرداری‌ها اینگونه رقم می‌خورد!

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پایگاه تحلیلی خبری شعار سال


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو