پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رسوائی وارش و اخراج پزشک از هواپیما به بهانه کرونا!!!

تاریخ خبر: // کد خبر: 296554 // ٬ // // // // // خبر مهم


رسوائی وارش و اخراج پزشک از هواپیما به بهانه کرونا!!!

مسافرین پرواز شماره ۵۸۷۲ هواپیمایی وارش که در ساعت ۲۰:۱۵ از تهران عازم بوشهر بود، شاهد پدیده عجیبی بودند.


رسوائی وارش و اخراج پزشک از هواپیما به بهانه کرونا!!!

شب گذشته اتفاق عجیبی در پرواز هواپیمایی تهران به بوشهر رقم خورد و پزشک متخصص بیهوشی توسط کادر پرواز از هواپیما اخراج شد. دکتر غزاله خائف متخصص بیهوشی در تشریح این اتفاق اظهار داشت: شب گذشته کارت پرواز تهران به بوشهر را دریافت کردم و  سوار بر هواپیمای شماره ۵۸۷۲ وارش شدم.

وی افزود: وقتی وارد هواپیما شدم در ردیف دوم، مستقر گردیدم و مشاهده نمودم که تقریباً همه صندلی‌ها پر بوده و تمهیدات ویژه پیشگیری از کرونا رعایت نشده است. لحظاتی بعد، یک نفر را از ردیف آخر به صندلی کناری‌ام منتقل کردند، محترمانه به مهماندار گفتم چرا فاصله‌گذاری اجتماعی در این پرواز رعایت نمی‌شود با اینکه جای خالی هم وجود دارد؛ اما مهماندار پاسخ داد خانم شما در موضوعی که اطلاعاتی نداری صحبت و اظهار نظر نکنید، جواب دادم متخصص بیهوشی هستم و در این زمینه سواد و اطلاعات لازم را دارم.

این پزشک بوشهری گفت: اما مهماندار این شرکت هواپیمایی، بنده را نادان و بی‌سواد خطاب کرد و وقتی با نهایت احترام، خود را پزشک متخصص بیهوشی معرفی کردم، صحنه را ترک کرد ولی در کمتر از چند دقیقه، با گروهی چهار نفره و خانم کم سن و سالی که خود را سرمهماندار معرفی کرد، به سراغ من آمدند و با توهین و برخورد تند( “برو پایین شما ناقل کرونا هستید! این دستور خلبان است”) ، بنده را از هواپیما اخراج کردند.

پیرو درخواست آنها برای ترک هواپیما ، اصرار کردم امشب در بیمارستان محل کارم شیفت هستم و باید خودم را به آنجا برسانم اما آنها تکرار کردند که دستور خلبان است و باید از هواپیما خارج شوی. از آنها خواستم با رئیس بیمارستان و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صحبت کنند اما توجهی نکردند.

وی گفت: این درحالی است که در فرودگاه مهرآباد در بدو ورود به سالن فرودگاه تب سنجی از همه مسافران (هرچند روش دقیقی نیست و ممکن است فرد ناقل باشد اما هیچ علامتی نیز نداشته باشد) از جمله من انجام شده بود و کارت پرواز گرفته بودم اما به ناچار از هواپیما پیاده شدم.

پس از اخراج پزشک متخصص بوشهری از هواپیما و اوج گرفتن هواپیما، مسافرین علت و اعتراض خود را از این برخورد ناشایست به کادر پرواز هواپیما اعلام می‌کنند که با پاسخ سربه‌هوای کادر هواپیما مواجه می‌شوند.

خائف با اشاره به توهین کادر پرواز تصریح کرد: بنده خواستار عذرخواهی و برخورد قانونی با عوامل و کادر پرواز این شرکت هواپیمایی بوده و حق پیگیری این توهین را خواهم داشت.

یادداشت یک پزشک 

دکتر “عبدالرحیم مهرور” پزشک متخصص بیهوشی در یادداشتی با عنوان “پزشکان کجای تاریخ و جغرافیای ایران هستند” از اخراج یکی از بانوان پزشک از هواپیما در بوشهر به دلیل تذکر وی به رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی در این پرواز گلایه و انتقاد کرده‌است. در بخشی این یادداشت آمده‌است: باید خون گریست در جامعه‌ای که اینگونه از پزشکانش پذیرایی می‌شود، گویا تکریم این عزیزان فقط مختص چند روز گذشته بود و دوباره باید هجمه‌های هدفمند و معنی‌دار توسط عده‌ای قلیل ادامه یابد.

هر چند که همه اقشار جامعه باید عزیز و محترم باشند اما در این بحران بیدادگر کرونایی که عده‌ای به خارج رفتند آیا سزاوار است پزشکانی که جانشان را درکف دست گذاشته و در محرومترین نقاط کشور بدون هیچ گونه چشمداشتی انجام وظیفه می‌کنند از طرف عده‌ای این گونه مورد هتک حرمت قرار گیرند؟

راستی ریشه این همه نا مهربانی‌ها و ناملایمات و نبود تحمل همدیگر را درکجا باید جست وجوگر باشیم. اگر نبودند این مدافعان خط اول سلامت چه بسا به جای حدود هفت هزار نفر تلفات جانی امروز هفتاد هزار قربانی بر جا می‌گذاشتیم که می‌توانست یکی از این قربانیان خلبان و مهمانداران این پرواز باشند.

اکنون متحیرم که تا چه زمانی باید این پزشک ستیزی را ادامه داد در حالی که جانفشانی‌های این قشر را نباید هرگز فراموش کرد و اگر اینگونه باشد دودش بیشتر در چشم مردم می‌رود تا پزشک که هـرگز چنین مباد! حال یک توصیه دارم برای این مغروران بگذارید تا گچ قبر همکارانمان که بخاطر شما قربانی کرونا شدند چند صباحی خشک شود، آنگاه ما را بخاطر ابتلا به کرونا از پرواز محروم کنید.

 

واکنش سعید کشمیری ، رئیس دانشگاه علوم پزشکی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر نیز ابتدا در پیامی اعلام کرد: این پزشک متخصص بیهوشی بیمارستان یکی از شهرستان‌های این استان به جرم اعتراض به رعایت نشدن فاصله‌گذاری اجتماعی مناسب توسط کادر پروازی یک شرکت هواپیمایی از پرواز تهران _بوشهر اخراج شده‌ است.

دکتر سعید کشمیری افزود: خلبان و کادر پروازی این هواپیما به یاد داشته باشند هموطنان ما از مدافعان سلامت مثل یک قهرمان تجلیل می‌کنند. وی اضافه کرد: ما تا تنبیه این گروه پروازی و این شرکت هواپیمایی ساکت نخواهیم نشست.

کشمیری یادآور شد: این اقدام شرکت هواپیمایی روحیه جامعه پزشکی و سربازان خط مقدم سلامت استان بوشهر را خدشه دار کرده و از مسئولان خواستار پیگیری موضوع هستیم.

 

جهانپور: منتظر می‌مانیم

سخنگوی وزارت بهداشت نیز روز گذشته در حساب توییتری خود نوشت: “موضوع اخراج همکار متخصص بیهوشی از پرواز تهران_بوشهر به دستور خلبان و به بهانه ناقل بودن، برای بررسی به دوستان وزارت راه منتقل شد. وی افزود: اگر این موضوع صحت داشته باشد، خلبان نامتعادل و کادر پرواز خاطی و شرکت هواپیمایی اشاعه دهنده کرونا منتظر عواقب و پیامدهای آن باشند. منتظر می‌مانیم.”

 

استاندار بوشهر: این رفتارها با هیچ شهروندی پذیرفتنی و منطقی نیست

استاندار بوشهر در مورد اقدام یک شرکت هواپیمایی در برخورد با یکی از پزشکان بوشهر در مسیر پروازی تهران به بوشهر گفت: دستور پیگیری این موضوع به بازرسی استانداری داده شده است.

عبدالکریم گراوند روز دوشنبه در نشست ستاد مقابله با کرونا در این استان افزود: اینگونه رفتارها نه تنها با کادر درمان بلکه با هیچ شهروندی مناسب، منطقی و پذیرفتنی نیست.

وی ادامه داد: فعالان بخش سلامت در خط مقدم مقابله با کرونا قرار دارند واین گروه از جمعیت امروز با در دست گرفتن جان خود تلاش می‌کنند سلامت را به جان جامعه برگردانند. گراوند اضافه کرد: این بی احترامی نسبت به کادر درمان و هرشهروند دیگری پذیرفتنی نیست و حوزه بازرسی این مساله را بررسی می‌کند.

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری فارس /خبرگزاری فارس / خبرگزاری ایرنا 

اختصاصی شده توسط ایرلاین پرس

 


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو