پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | حذف ۸۰۰۰ شغل از بزرگ‌ترین شرکت مسافرتی اروپا

تاریخ خبر: // کد خبر: 296819 // // // // // خبر مهم


حذف ۸۰۰۰ شغل از بزرگ‌ترین شرکت مسافرتی اروپا

شرکت مسافرتی «تی یو آی» (‌TUI) آلمان، بزرگترین گروه ارائه خدمات گردشگری اروپا، اعلام کرد به دلیل بحران به وجود آمده در اثر شیوع ویروس کرونا، ۸۰۰۰ شغل خود را حذف خواهد کرد.


حذف ۸۰۰۰ شغل از بزرگ‌ترین شرکت مسافرتی اروپا

شرکت مسافرتی«تی یو آی» اعلام کرد برای مقابله با بزرگترین بحران این شرکت مسافرتی و صنعت گردشگری، ناچار به کاهش برخی از هزینه‌ها شده است.

محدودیت‌های مسافرتی اعمال‌شده در سراسر جهان منبع درآمد این شرکت را با مشکل جدی مواجه کرده است به طوری که از ۱۰ کارمند شرکت «تی یو آی»، ۹ نفر برای کاهش هزینه‌ها مرخص و یا با قطع شدن حقوق مواجه شدند. در ماه سپتامبر، کارکنان این شرکت به بیش از ۷۰ هزار نفر می‌رسید.

در ماه مارس، دولت آلمان وامی به ارزش ۱.۸ میلیارد یورو برای کمک به ادامه بقای این شرکت مسافرتی اهدا کرد، اما «تی یو آی» اعلام کرد صنعت گردشگری پس از شیوع ویروس کرونا به طور دائمی با تغییراتی مواجه خواهد شد بنابراین نیاز است تا به طور چشمگیر از هزینه‌ها کاسته شود.

«تی یو آی» روز چهارشنبه اعلام کرد، برخی از هزینه‌ها را به طور دائمی کاهش خواهد که این موضوع به حدف کردن ۸۰۰۰ شغل تحت پوشش این شرکت منجر خواهد شد.

به گزارش «سی ان بی سی»، شرکت مسافرتی «تی یو آی» یکی از چندین شرکت‌های مسافرتی است که اخیرا برای کاهش هزینه‌ها اقدام به حذف شغل کرده است. شرکت هواپیمایی «بریتیش ایرویز» نیز پیش‌تر از خطر نابودی بیش از ۱۲ هزار شغل خبر داده بود.

تاثیر ویروس کرونا بر صنعت گردشگری ویرانگر بوده است. سازمان جهانی گردشگری در گزارشی آمار گردشگران بین‌المللی در سال ۲۰۲۰ را با کاهش ۶۰ تا ۸۰ درصدی پیش‌بینی کرده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو