پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ۱۳۰ شرکت ژاپنی به خاطر کرونا ورشکست شدند

تاریخ خبر: // کد خبر: 297253 // // //


۱۳۰ شرکت ژاپنی به خاطر کرونا ورشکست شدند

یک شرکت تحقیقاتی در ژاپن اعلام کرده به خاطر تاثیر ناشی از همه گیری جهانی ویروس کرونا بیش از ۱۳۰ شرکت این کشور ورشکسته شده اند.


۱۳۰ شرکت ژاپنی به خاطر کرونا ورشکست شدند

بنابر گزارش تلویزیون دولتی چین، شرکت «تیکوکو دیتا بانک» ژاپن روز سه شنبه اعلام کرد تا عصر روز گذشته ۸۱ شرکت این کشور اعلام ورشکستگی کرده اند و ۵۲ شرکت دیگر نیز در فرآیند انحلال هستند بدین ترتیب در کل ۱۳۳ شرکت ورشکست شده اند. این گزارش می افزاید هتل ها و مسافرخانه ها بیشترین سهم یعنی ۳۳ مورد ورشکستگی را داشته اند رستوران ها هم با ۱۳ مورد در رتبه بعدی قرار دارند فروشگاه های لباس و همه چیز فروشی ها با ۱۲ مورد نیز در رده بعدی هستند.

این شرکت تحقیقاتی می گوید بسیاری از صاحبان این شرکت ها تصمیم گرفته اند پیش از اینکه بدهی های سنگین بالا بیاورند کسب و کار خود را تعطیل کنند. بنابر این گزارش، حمایت بلند مدت از شرکت های کوچک و متوسط اهمیت زیادی دارد چرا که احتمالا مدت بیشتری طول می کشد تا فعالیت های تجاری دوباره رونق بگیرند.

یکی دیگر از صنایعی که در ژاپن به دلیل کرونا آسیب جدی دیده است شرکت های هواپیمایی هستند برای مثال شرکت هواپیمایی نیپون می گوید شمار مسافرانش در ماه مارس در مقایسه با دوره مشابه سال گذشته کاهش چشم گیری داشته است. در شرایطی که صنعت سفرهای هوایی به دلیل همه گیری جهانی ویروس کرونا دچار مشکلات جدی شده است، این شرکت آمار و ارقام مربوط به پروازهای خود را منتشر کرد.

به گفته نیپون تعداد مسافران پروازهای بین المللی این شرکت در ماه مارس بیش از ۷۲ درصد و تعداد پروازهای داخلی نیز بیش از ۶۰ درصد کاهش داشته است.  پروازهای بین المللی این شرکت از ماه سپتامبر سال گذشته در حال رشد بود، اما شیوع ویروس کرونا ضربه ای ناگهانی به آن وارد کرد تعداد مسافران این شرکت در ماه فوریه بیش از ۲۵ درصد کاهش داشت و در ماه پس از آن نیز با کاهش بیشتری مواجه شد.

شرکت نیپون می گوید تا جایی که اسناد آنها نشان می دهد نتایج اخیر بیشترین افت طی تمام سال های فعالیت این شرکت بوده است این افت از کاهش مسافران این شرکت طی شیوع ویروس سارس در سال ۲۰۰۳ و همینطور پس از زمین لرزه و سونامی سال ۲۰۱۱ ژاپن بیشتر بوده است.

در واکنش به محدودیت های مسافرتی داخل و خارج ژاپن، این شرکت بیش از ۹۰ درصد ظرفیت پروازهای بین المللی و داخلی خود را کاسته است شرکت می گوید کاهش شدید تعداد مسافران در ماه آوریل و پس از آن غیر قابل اجتناب شده بود.

شرکت هواپیمایی ژاپن ایرلاینز رقیب نیپون نیز می گوید تعداد مسافرانش و همینطور تعداد مسافران گروه شرکت های آن در ماه مارس در پروازهای بین المللی بیش از ۷۳ درصد و در پروازهای داخلی بیش از ۵۷ درصد کاهش داشته است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شفقنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو