پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ورود ایرباس A300-600 ماهان به ایران ایرتور + فیلم و تصاویر

تاریخ خبر: // کد خبر: 297586 // // // // // خبر مهم


ورود ایرباس A300-600 ماهان به ایران ایرتور + فیلم و تصاویر

سرانجام پس از روزها تاخیرایرباس A300-600 ماهان به رجیستر EP-MNU وارد ناوگان ایران ایرتور شد.


ورود ایرباس A300-600 ماهان به ایران ایرتور + فیلم و تصاویر

پس از تلاش های فراوان مهندسین ماهان؛ سرانجام ایرباس A300-600 شرکت هواپیمایی ماهان به رجیستر EP-MNU وارد ناوگان شرکت هواپیمایی ایران ایرتور شد و روز گذشته آخرین تست فلایت خود را پیش از تحویل به ایران ایرتور انجام داد. ورود این هواپیما به ایرتور ، حدودا یک سال طول کشیده و ابتدا بنا بود به عنوان سومین ایرباس (اندکی پس از دو خواهر خود EP-MNM و EP-MNN ) در اوایل سال 1398 وارد ناوگان ایرتور شود. اما با طولانی شدن چک سنگین این پرنده، در نهایت مرداد ماه سال 1398، دیگر ایرباس ماهان به رجیستر EP-MNI جایگزین موقت این پرنده در ناوگان ایرتور شد.

پس از رایزنی ها و طولانی تر شدن وقفه ورود EP-MNU به ناوگان ایرتور، EP-MNI در اوایل سال 1399 به عنوان سومین ایرباس وارد ناوگان ایرتور شد. سرانجام صبح روز گذشته EP-MNU به عنوان پنجمین هواپیمای ایران ایرتور پس از انجام تست فلایت وارد ناوگان این شرکت شد.

ایران ایرتور، اکنون 4 فروند ایرباس A306 به همراه 5 فروند MD80 و یک فروند A320 در ناوگان خود دارد. شایان ذکر است یک فروند ایرباس A310 با رجیستر فعلی EK-31001 در مسیر ورود به ناوگان این شرکت می باشد.

تصاویر و کلیپ زیر، اختصاصی ناوگان مورد اشاره بوده و نکته قابل توجه در این تصاویر، تاکید ایرتور بر آرایش و زیبا سازی کابین و صندلی های پروازی است.

 

 

 

 

 

 

***

برخی از کارشناسان با توجه به شواهدی چند و سیگنال های ظاهری همانند تغییر لباس فورم کارکنان ماهان و همچنین هجمه تحریمی وارد شده بر این شرکت ، معتقدند که به زودی ماهان و ایرتور بشکلی بی صدا و در قالب خرید و انتقال ناوگان با یکدیگر ترکیب شده و بخش زیادی از ناوگان ماهان ، وارد ایرتور خواهد شد.

منابع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی مرجع هوانوردی پارسی / تصاویر ارسالی توسط روابط عمومی ایرتور / سایر منابع


دیدگاه خود را بنویسید

  1. بازتاب: Replacing Mahan Air: Iran’s Aviation Procurement Scheme Via Armenia Airways | Sayari
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو