پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | راه اندازی یک ایرلاین جدید/ افزایش پروازها به سه کشور اروپایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 297608 // // // // // خبر مهم


راه اندازی یک ایرلاین جدید/ افزایش پروازها به سه کشور اروپایی

مقصود اسعدی سامانی ،دبیر انجمن شرکت های هواپیمایی از آغاز فعالیت یک ایرلاین جدید و همچنین افزایش پروازهای برنامه ای به سه کشور اروپایی خبر داد.


راه اندازی یک ایرلاین جدید/ افزایش پروازها به سه کشور اروپایی

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره آخرین وضعیت پروازهای خارجی برنامه‌ای اظهار داشت: ایران ایر بعد از کرونا، پرواز هفتگی به آمستردام راه اندازی کرده است؛ پروازهای روتین و برنامه‌ای هما به لندن و پاریس هم از سر گرفته شده است.

وی افزود: هلندی‌ها برای راه اندازی پروازهای برنامه‌ای آمستردام برخی پروتکل‌ها را اعلام کرده‌اند که باید روی مسافران اعمال شود. این پروتکل‌ها شامل مسافرانی است که ویزای شینگن یا اقامت اروپا داشته باشند و مسائلی از این دست را شامل می‌شود. بنابراین صرفاً مسافرانی که اقامت یکی از کشورهای اروپایی را داشته باشند می‌توانند با پرواز آمستردام به هلند بروند.

وی درباره پروازهای آلمان و فرانکفورت هما نیز گفت: فعلاً آلمان اجازه شروع پروازهای برنامه‌ای را نداده است اما ایران ایر در حال رایزنی با آلمانی هاست تا اگر این کشور پروازهای ورودی خارجی را باز کند، ایرانی‌ها هم بتوانند با پروازهای هما به این کشور سفر کنند.

وی ادامه داد: آلمان و چند کشور اروپایی دیگر در حال کاهش شرایط سخت گیرانه قرنطینه هستند و این احتمال وجود دارد که به زودی شاهد بازگشایی پروازهای سایر کشورهای اروپایی باشیم.

اسعدی سامانی تصریح کرد: اسپانیا نیز هنوز اجازه‌ای برای پروازهای برنامه‌ای و روتین صادر نکرده است؛ اما این کشور اجازه داده تا اگر پروازهای موردی برای بازگرداندن ایرانیان لازم باشد، ایران ایر به این کشور پرواز داشته باشد. ولی ایران ایر پیگیر است که هر گاه قرنطینه‌های اسپانیا به اتمام برسد، پروازهای برنامه‌ای به مادرید را از سر بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: پروازهای تهران به شرق آسیا صرفاً به دو مقصد بانکوک (تایلند) و کوالالامپور (مالزی) به صورت برنامه‌ای در حال اجراست و هواپیماهای ماهان پرواز به این دو مقصد را انجام می‌دهد؛ هندی‌ها هم هنوز قرنطینه‌های کنترل کرونا را لغو نکرده و صرفاً پروازهای موردی به این کشور داریم که در این راستا، هما هفته گذشته به هند رفت و ایرانیان مقیم این کشور را از دهلی به فرودگاه امام خمینی (ره) بازگرداند.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره فعالیت یک ایرلاین جدید ایرانی گفت: این ایرلاین جدید توانسته موافقت اصولی سازمان هواپیمایی کشوری را اخذ کند اما هنوز نتوانسته AOC (مجوز فعالیت و بهره برداری) از این سازمان دریافت کند. وی یادآور شد: صاحب امتیاز این ایرلاین جدید، یکی از مقامات ارشد اسبق سازمان هواپیمایی کشوری است. به گفته اسعدی سامانی، این ایرلاین هنوز نتوانسته هواپیما وارد کند ولی در حال خرید و وارد کردن هواپیماست.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو