پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | جعفرزاده ایمن آبادی : تجهیز و توسعه ۶ بندر و ۱۷ فرودگاه با وجود تمام محدودیت‌ها

تاریخ خبر: // کد خبر: 297770 // // //


جعفرزاده ایمن آبادی : تجهیز و توسعه ۶ بندر و ۱۷ فرودگاه با وجود تمام محدودیت‌ها

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات گفت: ۶ بندر کشور تجهیز، بازسازی و تعمیر اساسی شده و ۱۷ پروژه فرودگاهی کشور هم توسعه و بهسازی شد.


جعفرزاده ایمن آبادی : تجهیز و توسعه ۶ بندر و ۱۷ فرودگاه با وجود تمام محدودیت‌ها

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی، با بیان اینکه براساس گزارش سازمان برنامه و بودجه و خزانه‌داری کل کشور میزان منابع و مصارف کشور در سال ۸۹ علی‌الرغم تمام تحریم‌های ناجوانمردانه و مشکلات تقریبا به صورت کامل تامین شده است، گفت: دولت توانسته ۹۷ درصد منابع پیش‌بینی شده در قانون بودجه را تامین کرده و ۹۷ درصد هزینه‌ها را هم پاسخگو باشد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس افزود: این اولین بار است که کشور با وجود تحریم‌ها، کاهش فروش نفت، بحث مالیات‌ها و درآمدهای اختصاصی تحقق منابع ۹۷ درصدی داشته باشد، همچنین در سال ۹۸ وابستگی بودجه ما به نفت کاهش پیدا کرده و به ۲۲ درصد رسید که یک نرخ بسیار خوبی است.

نماینده مردم رشت در مجلس با اشاره به اتفاقات مثبت سال ۹۸ اظهار کرد: دولت توانست علی‌الرغم همه محدودیت‌های بودجه‌ای ۷۰ کیلومتر آزادراه، ۷۳۲ کیلومتر بزرگراه و ۲۷۶ کیلومتر خطوط راه آهن را احداث کند، همچنین بالغ بر ۱۰۰۰ کیلومتر بهسازی و آسفالت جاده‌های روستایی را انجام دهد.

کاهش درآمد گمرک و نیروی انتظامی در سال ۹۸

وی تصریح کرد: ۶ بندر کشور تجهیز، بازسازی و تعمیر اساسی شده و ۱۷ پروژه فرودگاهی کشور هم توسعه و بهسازی شد. جعفرزاده‌ایمن‌آبادی با تاکید براینکه ۱۳۰ هزار واحد مسکن مهر در سال ۹۸ به متقاضیان واگذار شده است، گفت: ۱۱ سد با حجم و مخزن ۶۷۸ میلیون متر مکعب و آب قابل تنظیم هزار و ۱۴ میلیون

متر مکعب افتتاح و ۳ سد آبگیری شد، همچنین ۱۶۲ میلیون متر مکعب حجم مخزن و آب قابل تنظیم ۱۱۹ میلیون متر مکعب و بیش از ۵۰ هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی در آستانه بهره‌برداری و افتتاح قرار دارند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد:۱۰ واحد نیروگاه حرارتی به ظرفیت هزار و ۷۸۶ مگاوات راه‌اندازی شد و ۶ واحد نیروگاه حرارتی به ظرفیت هزار و ۴۳۴ مگاوات در آستانه افتتاح است، همچنین ۵۹ پروژه پست برق افتتاح و ۴۶ پروژه خط انتقال برق و آبرسانی شرب و بهداشتی به دو هزار و ۱۶۲ روستا انجام شده است.

توجه بیشتر دولت به طرح‌های ملی

نماینده مردم رشت در مجلس افزود: ۳۶ پروژه بیمارستانی به ظرفیت ۳ هزار و ۸۰۳ تخت افتتاح و ۱۷ پروژه بیمارستانی هم در بهار ۹۹ با ظرفیت دو هزار و ۵۰۱ تخت افتتاح می‌شود و تمام این اتفاقات مثبت با وجود مشکلات و محدودیت‌های بودجه‌ای و پولی انجام شده است.

جعفزاده‌ایمن‌آبادی با اشاره به اینکه ما در کمیسیون برنامه و بودجه با وجود این مسایل چند دغدغه و تذکر هم داشتیم، گفت: درآمد گمرک جمهوری اسلامی، نیروی انتظامی، سازمان ثبت اسناد، تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، وزارت صمت و حوزه نظام وظیفه بیش از حد انتظار کاهش داشته و با توجه به مشکلات امسال دولت باید تمهیدادت جدی اتخاذ کند.

وی همچنین تصریح کرد: عدم توجه به اعتبارات استانی یکی دیگر از دغدغه‌های نمایندگان بود، یعنی علی‌الرغم همه اتفاقات خوب ملی، تقریبا استان‌ها رها شده‌اند و براساس گزارش خزانه‌داری کل کشور تنها حدود ۳۲ درصد اعتبارات هزینه‌ای استان و حدود ۱۴ درصد اعتبارات تملک دارایی یا طرح‌های استانی تامین اعتبار شده‎اند و این موضوع بیانگر آن است که دولت به پروژه‌های استانی توجه نداشته است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت تحلیل بازار


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو