پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | ایجاد بیش از دو هزار فرصت شغلی در پیام البرز

تاریخ خبر: // کد خبر: 298299 // // // خبر مهم


ایجاد بیش از دو هزار فرصت شغلی در پیام البرز

عضو هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی پیام البرز گفت که با پیاده سازی اهداف فازهای چهار و ۶ اقتصادی در منطقه، در مرحله نخست امسال زمینه اشتغال بیش از ۲ هزار شغل با استقرار شرکت های جدید فراهم می شود.


ایجاد بیش از دو هزار فرصت شغلی در پیام البرز

ارسلان ذاکری افشار روز یکشنبه در آئین رونمایی از تونل ضدعفونی کننده فجر یک توسط بخش خصوصی در منطقه ویژه اقتصادی در گفت وگویی با خبرنگاران اظهار داشت: در راستای دست یابی به اهداف سال جهش تولید، عملیاتی شدن فازهای چهار و پنج در منطقه آغاز شده است.

مقرر شده که در عرصه ۱۶۵ هکتاری و در هشت بخش، فعالیت صنایع جدید در منطقه ویژه اقتصادی پیام اجرایی و دنبال شود که با استقرار صنایع جدید طی یک برنامه سه ساله، بیش از ۱۰ هزار فرصت شغلی در منطقه ویژه اقتصادی پیام فراهم که با پیاده سازی اهداف فازهای چهار و ۶ در مرحله نخست امسال بالغ بر ۲ هزار فرصت شغلی ایجاد می شود.

هم اکنون خدمات زیر ساختی از جمله آب، برق و گاز در فاز چهارم منطقه ویژه اقتصادی پیام در حال انجام است که در این فاز شرکت هایی از جمله صنایع هوشمند، آی.سی.تی، آی.تی و هایتک مستقر می شوند.

ذاکری افشار در ادامه به اجرایی شدن فاز سلامت در قالب فعالیت اقتصادی جدید در منطقه اشاره کرد و گفت: در این قالب شرکت هایی که در زمینه تجهیزات پزشکی و دارویی در این منطقه مستقر می شوند.

وی در ادامه به تولید تونل ضدعفونی توسط یکی از شرکت های مستقر در منطقه ویژه اقتصادی پیام بیان داشت: تمام قطعات این دستگاه توسط داخل تولید و قابلیت تولید تا ۱۰۰ دستگاه در روز وجود دارد.

با توجه به اینکه در منطقه ویژه اقتصادی پیام مواردی از جمله عوارض گمرکی وجود ندارد می توانیم با قیمت ۳۰ تا ۴۰ درصد کمتر از قیمت این دستگاه در کشورهای مقصد آن را صادر کنیم.

بر اساس پیش بینی های شرکت تولید کننده تونل ضدعفونی صادرات ۱۰ هزار دستگاه حدمود پنج تا ۱۰ میلیون دلار ارزآوری برای کشور به همراه دارد.

منطقه ویژه اقتصادی پیام در سال ۶۹ تحت عنوان مرکز خدمات هوایی برای ارائه خدمات هوایی ، حمل و نقل، توزیع بار کالاهای پستی و ارائه خدمات هلیکوپتری به نقاط صعب العبور در شرایط جوی متفاوت و پشتیبانی از عملیات توسعه و تائید و تجهیز و نگهداری مراکز، دستگاه ها و امکانات مخابراتی و پستی کشور فعالیت خود را آغاز کرد.

نزدیکترین منطقه ویژه اقتصادی کشور به تهران، قرار داشتن فرودگاه در داخل اراضی منطقه ویژه و امکان بهره گیری از کلیه تأسیسات، تجهیزات و تسهیلات آن، در مجاورت بودن مرکز اقتصادی، صنعتی و کشاورزی کشور، قرار گرفتن در کنار راه آهن سراسری، متروی تهران – کرج و شاهراه های ارتباطی کشور و دارا بودن شرایط اقلیمی مناسب از جمله مزیت های این منطقه است.

همچنین برخورداری از امکانات زیربنایی، گمرک، گذرنامه اختصاصی، بانک، وجود نیروی کار ارزان در منطقه، قرار گرفتن در مسیر تلاقی پنج استان اقتصادی کشور، نزدیک بودن به مراکز تحقیقاتی و نیروهای تحصیل کرده و متخصص منطقه، نزدیک بودن به مراکز تولید میوه، سبزیجات و گل و گیاه بدون محدودیت سقف زمانی و نزدیکی به مراکز عمده تولید و مصرف کالاها و خدمات، وجود هاب پستی و گمرک در فرودگاه بین المللی پیام، داشتن انبارهای متعدد روباز، وجود ترمینال های کانتینری و امکانات تخلیه و بارگیری با دستگاه های پیشرفته را از دیگر ظرفیت های منطقه ویژه اقتصادی پیام می توان برشمرد.

در کنار این مزایا، یکی دیگر از ویژگی هایی که پیام را از سایر نقاط متمایز می کند، بخش کارگو( حمل و نقل بار) آن است که به عنوان بزرگترین و تنها فرودگاه کارگو (پایانه بار هوایی) کشور شناخته می شود.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو