پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | رایزنی در خصوص امکان فعالیت هوانوردی عمومی در فرودگاه سرخس

تاریخ خبر: // کد خبر: 298316 // // // //


رایزنی در خصوص امکان فعالیت هوانوردی عمومی در فرودگاه سرخس

مدیرکل فرودگاه های استان و مدیرعامل منطقه آزاد تجاری شهرستان سرخس طی نشستی مشترک برای امکان برقراری فعالیت ایرتاکسی در فرودگاه سرخس رایزنی و تبادل نظر کردند.


رایزنی در خصوص امکان فعالیت هوانوردی عمومی در فرودگاه سرخس

در نشست مشترک محمود امانی بنی مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی و احمد صادقی گلمکانی مدیرعامل منطقه آزاد تجاری شهرستان سرخس، موضوع و شرایط برقراری پروازهایی با ظرفیت محدود(کمتر از چهار نفر توسط ایرتاکسی ها) در فرودگاه سرخس که از درخواست های مهم مسئولان منطقه آزاد شهرستان است؛ از زوایای مختلف مورد بررسی و کارشناسی قرار گرفت.

امانی بنی در این جلسه ضمن تایید و تصریح سیاست های بنیادین و رویکرد جدید شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران برای اشاعه فعالیت های هوانوردی عمومی، پروازهای غیر برنامه ای در مسیر کوتاه یا ایرتاکسی، پروازهای چارتر خصوصی، پروازهای گردشگری هوایی، پروازهای پست هوایی و پروازهای ویژه با هواپیماهای خاص مانند آمبولانس هوایی، اطفای حریق هوایی، دیده بانی هوایی، کنترل خطوط انرژی و همچنین هواپیماهای وارسی پرواز، گفت: امیدواریم با برنامه ریزی های مدون و کارشناسانه، این شرایط در شهرستان و فرودگاه آن منطقه فراهم شود.

گفتنی است؛ به زعم مسوولان شهرستان سرخس این درخواست با هدف اشاعه فرهنگ هوانوردی عمومی و تسهیل فعالیت های عملیاتی تجاری و غیرتجاری و سایر فعالیت های مرتبط با زنجیره تامین هوانوردی عمومی در فرودگاه؛ و با هدف افزایش ضریب اشتغال، افزایش ترافیک هوایی و حیات اقتصادی فرودگاه سرخس مطرح شده است که بر توسعه منطقه یی و تاثیرگذاری مستقیم بر سایر صنایع موثر خواهد بود.

گفتنی است؛ معاون امور شرکت ها و سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی و رییس مرکز وارسی و خدمات هوایی شعبه مشهد نیز در این جلسه حاضر بودند و به بیان نظرات و راهکارهای مورد نظر پرداختند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شرکت فرودگاه ها


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو