پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پمپئو ادعاهای واهی علیه یک شرکت هواپیمایی ایران را تکرار کرد

تاریخ خبر: // کد خبر: 298515 // // // // //


پمپئو ادعاهای واهی علیه یک شرکت هواپیمایی ایران را تکرار کرد

پس از آنکه واشنگتن یک شرکت چینی را به بهانه همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان تحریم کرد، وزیر امور خارجه آمریکا به تکرار اتهامات واهی علیه این شرکت هواپیمایی پرداخت.


پمپئو ادعاهای واهی علیه یک شرکت هواپیمایی ایران را تکرار کرد

وزیر امور خارجه آمریکا علیه یک شرکت هواپیمایی ایران ادعاهای واهی را تکرار کرد. «مایک پمپئو» سه شنبه شب پس از اقدام وزارت خزانه داری آمریکا در تحریم یک شرکت چینی به بهانه همکاری با شرکت هواپیمایی ماهان، به تبلیغات علیه این شرکت هواپیمایی پرداخت. وزیر خارجه آمریکا گفت: چین یکی از معدود کشورهایی است که هنوز با هواپیمایی ماهان همکاری می‌کند.

پمپئو با طرح ادعای ارسال سلاح برای گروه‌های مرتبط با ایران در سراسر جهان توسط هواپیمایی ماهان، به چین هشدار داد که همکاری با این شرکت هواپیمایی تبعاتی به همراه خواهد داشت.وی همچنین ادعا کرد که این شرکت هواپیمایی از ونزوئلا طلا به ایران حمل می‌کند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا امروز سه‌شنبه یک شرکت مستقر در چین را به بهانه ارتباط با شرکت هواپیمایی ماهان در فهرست تحریم‌های خود قرار داد.

بر اساس اعلام وبگاه وزارت خزانه‌داری آمریکا، دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (OFAC) در این بیانیه اعلام کرد که شرکت Shanghai Saint Logistics مستقر در چین را به بهانه فعالیت به عنوان نماینده فروش شرکت ماهان در فهرست تحریم‌های خود قرار داده است.

بر اساس ادعای وزارت خزانه‌داری آمریکا، شرکت مذکور هفتمین نماینده فروش شرکت ماهان ایر است که در فهرست تحریم‌های این کشور قرار گرفته است.

«استیون منوچین» وزیر خزانه‌داری آمریکا در این ارتباط اعلام کرد: ما برای هدف قرار دادن شرکت‌هایی که به ارتباط تجاری با ماهان ایر ادامه می‌دهند، تردید نخواهیم کرد.

بهانه واهی آمریکا علیه شرکت هواپیمایی ایرانی ماهان مشارکت در انتقال نیرو به سوریه در مبارزه با تروریست‌های مصنوع واشنگتن است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو