پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آمریکا سازندگان هواپیما را به استفاده از ابزار جدید ایمنی ملزم می‌کند

تاریخ خبر: // کد خبر: 298786 // // // // //


آمریکا سازندگان هواپیما را به استفاده از ابزار جدید ایمنی ملزم می‌کند

اداره هوانوردی فدرال آمریکا اعلام کرد که به دنبال دو تصادف فاجعه آمیز هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ مکس که منجر به کشته شدن ۳۴۶ نفر شد، شرکت بوئینگ و سایر تولیدکنندگان هواپیما را ملزم به استفاده از ابزارهای جدید مدیریت ایمنی خواهد کرد.


آمریکا سازندگان هواپیما را به استفاده از ابزار جدید ایمنی ملزم می‌کند

اداره هوانوردی فدرال آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد که به دنبال دو تصادف فاجعه آمیز هواپیمای بوئینگ 737 مکس که منجر به کشته شدن 346 نفر شد، شرکت بوئینگ و سایر تولیدکنندگان هواپیما را ملزم به استفاده از ابزارهای جدید مدیریت ایمنی خواهد کرد.

شروع این روند نظارتی برای اجباری کردن سیستم های مدیریت ایمنی (اس ام اس) در واکنش به توصیه هایی صورت گرفته است که در ماه ژانویه توسط یک هیأت از کارشناسان صنعت هواپیماسازی منتشر شده است. این هیأت توسط الین چائو، وزیر حمل و نقل آمریکا، انتخاب شده بودند.

این هیأت از پایان دادن به یک روش مرسوم قدیمی در مورد واگذاری برخی از امور صدور گواهینامه به سازندگان هواپیما حمایت نکرد.

بنا بر این گزارش، بوئینگ پس از سقوط پرواز هواپیمای خود در خطوط هوایی اتیوپی در مارس 2019، کل ناوگان 737 مکس خود را زمین گیر کرد.

استفاده از سیستم های مدیریت ایمنی (اس ام اس) برای خطوط هوایی اجباری هستند. بر اساس گزارش کمیته ویژه، اس ام اس ها ارزیابی جامعی را در مورد اینکه آیا اقداماتی مانند طراحی، روش ها و آموزش می تواند با خطرات احتمالی مقابله کند، انجام می دهند.

اقدامات ایمنی شرکت بوئینگ در ماه ژانویه پس از انتشار صدها پیام داخلی در مورد توسعه مدل 737 مکس مورد انتقادات شدیدی قرار گرفت، از جمله این انتقاد که می گوید این هواپیما “توسط دلقک هایی طراحی شده است که خود تحت نظارت میمون ها هستند.”

شرکت بوئینگ که تولید خود را در ژانویه متوقف کرده است، قبل از اینکه بتواند مجوز پرواز آزمایشی هواپیمای خود را بگیرد، باید دو مسئله نرم افزاری را برطرف کند.

بر اساس این گزارش، پیش بینی می شود که هواپیمای 737 مکس حداقل تا ماه آگوست زمین گیر باشد.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری تسنیم


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو