پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | محتوای گزارش مجلس از سانحه یاسوج را می‌پذیرم

تاریخ خبر: // کد خبر: 298940 // // // // خبر مهم


محتوای گزارش مجلس از سانحه یاسوج را می‌پذیرم

وجود یک نهاد بی‌طرف و قدرتمند در کشور برای بررسی سوانح به طوری‌که اعضای آن منصوب وزرا و معاونان وزیر نبوده و حتی توسط آنان معرفی هم نشده باشند و از نظر مالی هم وابسته به وزارتخانه مورد نظر هم نباشد، لازم است.


محتوای گزارش مجلس از سانحه یاسوج را می‌پذیرم

عضو سابق شورای عالی هواپیمایی کشوری با توجه به انتشار گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس در خصوص سقوط هواپیمای یاسوج، بر لزوم وجود یک نهاد بی‌طرف و قدرتمند برای بررسی سوانح هوایی تاکید کرد.

مهرداد تقی زاده معاون سابق حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و همچنین عضو سابق شورای عالی هواپیمایی کشوری، پس از انتشار گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس در خصوص سقوط هواپیمای ای تی آر شرکت آسمان در یاسوج، در پاسخ به خبرنگار ما همچنین گفت: وجود یک نهاد بی‌طرف و قدرتمند در کشور برای بررسی سوانح به طوری‌که اعضای آن منصوب وزرا و معاونان وزیر نبوده و حتی توسط آنان معرفی هم نشده باشند و از نظر مالی هم وابسته به وزارتخانه مورد نظر هم نباشد، لازم است.

وی افزود: این نهاد می‌تواند زیر نظر ریاست جمهوری یا مجلس باشد که البته چنین نهادی در برخی کشورها وجود دارد که برای ایجاد مشابه آن در کشور به مطالعات تطبیقی نیاز است.

تقی‌زاده با بیان این‌که محتوای گزارش اصل 90 مجلس را می‌پذیرم، عنوان کرد: این پذیرش بدان علت است که در کشور ما یک نهاد مستقل و بی‌طرف برای بررسی سوانح وجود ندارد.

او افزود: همچنان که عنوان شد چنین نهادی در برخی کشورها وجود دارد که زیر نظر مجلس یا ریاست جمهوری این کشورها اداره می‌شود و حتی اگر زیر نظر وزارتخانه مرتبط باشد وزیر مربوطه در چنین مواقعی بی‌طرف عمل می‌کند.

به گفته تقی‌زاده، با توجه به این‌که چنین نهادی در کشور وجود ندارد در بررسی سوانح آن‌چه می‌تواند به تهیه یک گزارش بی‌طرفانه کمک کند این است که سانحه پس از تغییر افرادی که در زمان وقوع حادثه دارای مسئولیت بودند، تهیه شود.

عضو سابق شورای عالی هواپیمایی کشوری خاطرنشان کرد: تمام مواردی که اکنون در گزارش کمیسیون اصل 90 ارایه شده هم اکنون نیز وجود دارد و هیچ اتفاقی در سازمان‌ و شرکت‌های هواپیمایی رخ نداده که بتوان گفت ایرادات ذکر شده در گزارش مذکور برطرف شده است.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو