پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | تاکید مدیرعامل اسبق «هما» بر استقلال کمیسیون رسیدگی به سوانح هوایی

تاریخ خبر: // کد خبر: 298941 // // // // // خبر مهم


تاکید مدیرعامل اسبق «هما» بر استقلال کمیسیون رسیدگی به سوانح هوایی

بهتر بود کمیسیون اصل نود در ادامه بخش اول گزارش، در صدد ارائه طرحی برای استقلال کمیسیون رسیدگی به سوانح بر می‌آمد.


تاکید مدیرعامل اسبق «هما» بر استقلال کمیسیون رسیدگی به سوانح هوایی

مدیرعامل اسبق ایران ایر معتقد است کمیسیون رسیدگی به سوانح هوایی اگر چه از استقلال نسبی برخوردار است ولی به هر حال جزیی از سازمان هواپیمایی کشوری است.

مدیرعامل اسبق ایران ایر در مورد گزارشی که کمیسیون اصل نود مجلس درباره سقوط هواپیمای یاسوج منتشر کرد، گفت: این گزارش دارای 2 بخش اصلی است که قسمت اول نقد جایگاه کمیسیون رسیدگی به سوانح است.

داوود کشاورزیان افزود: کمیسیون رسیدگی به سوانح هوایی اگر چه از استقلال نسبی برخوردار است ولی به هر حال جزیی از سازمان هواپیمایی کشوری است که این موضوع مورد انتقاد برخی نهادهای بین‌المللی نیز می‌باشد و سال‌ها بحث استقلال آن از سازمان هواپیمایی مطرح است.

او عنوان کرد: موضوع دیگری که در گزارش کمیسیون بدان اشاره شده عدم پاسخگویی کامل و به‌موقع برخی مدیران مسئول درگیر سانحه یاسوج است که این بخش گزارش در راستای وظیفه قانونی و نظارتی نمایندگان و کمیسیون اصل نود قلمداد می‌شود.

مدیرعامل اسبق ایران ایر خاطرنشان کرد: بخش دوم گزارش، بررسی کارشناسی علت سانحه هواپیمای ای تی ار در مسیر یاسوج بوده که این امر در صلاحیت کمیسیون رسیدگی به سوانح و مرجع قضایی است.

کشاورزیان تاکید کرد: همانطور که در گزارش کمیسیون بدان اشاره شده این بخش توسط کارشناسان بخش هوایی کشور تهیه شده است که جایگاه قانونی برای رسیدگی به سانحه نداشته و ای بسا دسترسی کامل به اطلاعات مورد نیاز نیز نداشته باشند و همانطور که در تصادف عادی ترافیکی، کارشناس مسئول مربوطه حق اظهار نظر دارد شایسته نیست که در موضوع پیچیده سانحه هوایی افراد غیر مسئول اجازه ورود داشته باشند.

او گفت: بهتر بود کمیسیون اصل نود در ادامه بخش اول گزارش، در صدد ارائه طرحی برای استقلال کمیسیون رسیدگی به سوانح بر می‌آمد تا کمیسیونی مستقل زیر نظر بالاترین مقام اجرایی کشور مسئولیت رسیدگی به موارد مشابه را داشته باشد و این اطمینان به مردم داده شود که در روند رسیدگی به سوانح اعمال نظری از سوی مدیران درگیر در سانحه نخواهد شد.

کشاورزیان اظهار امیدورای کرد روزی فرا برسد که با رعایت نکایت ایمنی در همه مراحل فنی و عملیاتی و آموزشی شاهد بروز چنین سوانحی در کشور نباشیم.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از تین نیوز


دیدگاه خود را بنویسید
برچسب های خبر: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو