پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | پروژه توسعه اپرون فرودگاه ساری آماده بهره‌برداری است

تاریخ خبر: // کد خبر: 298996 // // //


پروژه توسعه اپرون فرودگاه ساری آماده بهره‌برداری است

قبلا فقط هواپیماهای کوچک‌پیکر می توانستند در این فرودگاه نشست و برخاست کنند و با افتتاح این باند که ظرفیت پذیرش هواپیماهای متوسط‌ پیکر را نیز دارد ، قطعا می توانیم افزایش مسافر و پرواز را داشته باشیم .


پروژه توسعه اپرون فرودگاه ساری آماده بهره‌برداری است

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران با بیان این که باند جدید فرودگاه رامسر تکمیل شده است ، عنوان کرد : زمان دقیق افتتاح این باند مشخص نیست. سعداله‌وطن‌خواه درباره آخرین وضعیت باند جدید فرودگاه رامسر توضیحاتی ارائه کرد و گفت : کار ساخت باند جدید این فرودگاه به پایان رسیده است اما هنوز زمان دقیقی برای افتتاح و بهره برداری از آن تعیین نشده و قطعا به زودی این کار انجام می‌شود .

او در خصوص باند جدید فرودگاه رامسر گفت : طول باند فرودگاه رامسر حدود دو هزار و ۵۰۰ متر است اما متاسفانه به دلیل موانعی که از قبل در دو طرف باند ایجاد شده بود از جمله وجود مجموعه فرهنگی – تفریحی فدک متعلق به سپاه در یک سوی باند و وجود یکسری از خانه‌های مسکونی در طرف دیگر باند باعث شده تا نتوانیم از طول باند موثر استفاده کنیم . در این مدت تلاش کردیم تا بخشی از موانع را برطرف کنیم ، تعدادی آنتن بی دی اف مخابرات ، تعدادی تیرهای برق و تعدادی خانه‌های مسکونی ، از جمله موانعی هستند که موفق به برطرف کردن آن‌ها شدیم . البته موانع دیگری نیز وجود دارد که هزینه اشان بسیار بالاست و برطرف کردن آن‌ها باید در سطح ملی انجام شود .

مدیرکل فرودگاه‌های استان مازندران افزود: جنس این باند بتنی است و هواپیماهای رده ایرباس ۳۲۰  به پایین می توانند در آن نشست و برخاست کنند .

او در پاسخ به این که افتتاح این باند چه تاثیری در پروازها دارد ، تصریح کرد : قبلا فقط هواپیماهای کوچک‌پیکر می توانستند در این فرودگاه نشست و برخاست کنند و با افتتاح این باند که ظرفیت پذیرش هواپیماهای متوسط‌ پیکر را نیز دارد ، قطعا می توانیم افزایش مسافر و پرواز را داشته باشیم .

اپرون فرودگاه ساری آماده بهره برداری است

وطن خواه با اشاره به این که پروژه توسعه اپرون فرودگاه ساری نیز آماده بهره‌برداری است و می توانیم همزمان با بهره‌برداری از باند جدید فرودگاه رامسر از این پروژه نیز رونمایی کنیم ، تصریح کرد : با اجرای این پروژه ۱۴ هزار متر مربع به فضای اپرون فرودگاه اضافه و موقعیت پارکینگ هواپیماها دو برابر شده است . اجرای این پروژه حدود ۶ میلیارد تومان هزینه داشته است .

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از پرتال حمل و نقل


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو