پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | درگذشت همسر فضانورد معروف آمریکایی به دلیل ابتلا به کووید-۱۹

تاریخ خبر: // کد خبر: 299025 // // // //


درگذشت همسر فضانورد معروف آمریکایی به دلیل ابتلا به کووید-۱۹

عوارض ناشی از بیماری “کووید-۱۹” سبب فوت “آنی گلن” ( Annie Glenn) همسر فضانورد فقید آمریکایی یعنی “جان گلن”( John Glenn) شد.


درگذشت همسر فضانورد معروف آمریکایی به دلیل ابتلا به کووید-۱۹

“آنی گلن” همسر “جان گلن” فضانورد فقید ناسا در سن ۱۰۰ سالگی درگذشت.جان گلن اولین فضانورد آمریکایی بود که به دور زمین چرخید. این فضانورد در سال ۲۰۱۶ میلادی از دنیا رفت و حال همسر او یعنی آنی گلن بر اثر عوارض ناشی از ابتلا به بیماری “کووید-۱۹” درگذشت.

مقامات ناسا در بیانیه‌ای رسمی راجع به فوت این زن اعلام کردند: ما عمیقا از درگذشت آنی گلن که یک عضو قوی از جامعه نظامی و فضایی بود، ‌ناراحتیم. حمایت شجاعانه او از همسرش جان، بی‌نظیر بود.وی برای همسر دیگر فضانوردان که همواره نگران همسر خود هستند، یک الگوست.

جان گلن نخستین آمریکایی بود که به مدار زمین رفت و پس از سه بار گردش در مدار به زمین بازگشت. این پرواز موفقیت آمیز در بیستم فوریه سال ۱۹۶۲ به وقوع پیوست و سرآغاز یک رشته عملیات گسترده خلبانی در فضا برای آمریکا شد. گلن به عنوان کمک خلبان در دو ماموریت اولیه مرکوری، با اختلاف اندکی عنوان اولین آمریکایی در فضا را از دست داد. در آخرین پروازش که در داخل کپسول مرکوری صورت گرفت، سه بار به دور مدار زمین در کمتر از ۵ ساعت چرخید.

وی در ۷۷ سالگی در مأموریت” STS-۹۵” شرکت کرد و نام خود را به عنوان پیرترین فضانوردی که تا به حال به فضا رفته است،‌ ثبت کرد.

آنی گلن روز گذشته در خانه سالمندان فوت کرد و در طول عمر ۱۰۰ ساله‌اش،‌حامی معلولان و افرادی با اختلالات ارتباطی بود. وی خود نیز بیشتر عمر خود را با اختلال گفتار گذراند.

جان و آنی گلن از سال ۱۹۴۳ میلادی با یکدیگر ازدواج کردند و حاصل زندگی مشترک ۷۳ ساله آن‌ها دو فرزند بود.

این زن به سبب موفقیت‌های همسرش در حوزه فضا مجبور به انجام مصاحبه‌های زیادی بود ولی به دلیل اختلال گفتاری خود علاقه‌ای به این کار نداشت.

وی در نهایت در ۵۳ سالگی این اختلال را از بین برد و زمانی‌که جان گلن به پیرترن فضانوردی تبدیل شد که به فضا رفته، علاقه‌ای بیشتری برای مصاحبه با رسانه‌ها داشت.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو