پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آژانس‌های مسافرتی همدان به دنبال تسویه بدهی به مسافران

تاریخ خبر: // کد خبر: 299073 // // // //


آژانس‌های مسافرتی همدان به دنبال تسویه بدهی به مسافران

علی مرادی‌پور رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان همدان با بیان این مطلب که بدهی برخی شرکتها به دفاتر خدمات مسافرتی همدان زیاد است گفت: یکی از بزرگترین شرکت‌ها هنوز بدهکاری خود را با دفاتر تسویه نکرده و عمده این مسیرها مربوط به مسیرهای همدان به مشهد و تهران است.


آژانس‌های مسافرتی همدان به دنبال تسویه بدهی به مسافران

علی مرادی‌پور ، با بیان این‌که با وجود فشار مالی فراوان به دفاتر خدمات مسافرتی بیش از ۷۰ درصد طلب مردم برگردانده شده است، گفت: متأسفانه فعلاً این شرکت بین ۱۰ تا ۲۰ درصد از بدهکاری‌ها را برگردانده است.

مرادی‌پور تصریح کرد: این شرکت اعلام کرده است پیش فروش قطارها از خردادماه آغاز می‌شود بنابراین با فروش بلیط‌ها، دفاتر هزینه‌ مردم را پس بدهند در صورتی که در شرایط فعلی امیدی به فروش نیست و دولت باید فکر اساسی بکند.

وی با تایید این مطلب که این شرکت به علت مشکلات مالی نمی‌تواند هزینه‌ها را تسویه کند، خاطرنشان کرد: این شرکت می‌گوید دولت وعده‌ها و وام‌هایی که قول داده را هنوز عملی نکرده است که بتوانیم هزینه ها را برگردانیم.

مرادی‌پور اضافه کرد: در مورد شرکت‌های هواپیمایی داخلی نیز بیشترین بدهکاری به هواپیمایی … تعلق دارد و تورهای خارجی نیز تاکنون مبلغی به دفاتر خدمات مسافرتی استان عودت نداده‌اند.

وی بیان کرد: این شرکت هواپیمایی می‌گوید به جای هزینه‌ها به دفاتر خدمات مسافرتی اعتبار می‌دهد اما در حال حاضر وقتی دفاتر اجازه فعالیت ندارند و فرصت فروش نیست، این پیشنهاد منطقی به نظر نمی‌رسد.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی استان همدان با اشاره به این‌که با شیوع کروناویروس گردشگری در کل دنیا آسیب جدی دیده است، گفت: در کشورهای دیگر به مسافران فرصت شش ماهه و یکساله با تخفیف داده شده اما متأسفانه در ایران این اتفاق نیفتاده است.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایسنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو