پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | برگزاری نشست توسعه فناوری و خدمات پهپادی در حوزه ریلی و راه آهن کشور

تاریخ خبر: // کد خبر: 299201 // // //


برگزاری نشست توسعه فناوری و خدمات پهپادی در حوزه ریلی و راه آهن کشور

نشست توسعه فناوری و خدمات پهپادی در حوزه ریلی و راه آهن کشور با ارائه‌ی جناب آقای دکتر حامد سعیدی و حضور معاونت‌های فناوری، بهره‌برداری، بازرگانی، حراست، هوشمند سازی، ایمنی و نظارت بر شبکه، نماینده پلیس راه آهن و مدیریت مؤسسه پهپاد در محل ساختمان مرکزی راه آهن ج.ا.ا تشکیل گردید.


برگزاری نشست توسعه فناوری و خدمات پهپادی در حوزه ریلی و راه آهن کشور

دکتر سعیدی ریاست کارگروه پهپاد اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران ضمن بیان توضیحاتی در رابطه با گونه‌شناسی پهپادها، از توانمندی‌ها و پیشرفت‌های گروه‌های فنی و تخصصی حوزه پهپاد کشور گزارشی اعلام نمودند.
وی با بیان گستره‌ی قابلیت‌های ربات‌های هوایی بدون سرنشین، امکان پایش خطوط ریلی کشور، ارائه‌ گزارش‌های دوره‌ای، موردی و مستمر از شبکه راه آهن ملی، پوشش حوادث و سوانح احتمالی در این بخش و نیز امکان پردازش اطلاعات سرزمینی در رابطه توسعه و بهینه‌سازی زیر ساخت ریلی را از جمله نقاط قوت مجموعه‌های ساماندهی شده در کارگروه پهپادهای غیرنظامی اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران دانستند.

در ادامه مهندس شریف نماینده بخش ریلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مهندس سرکشی کیان نماینده ارشد راه آهن جمهوری اسلامی ایران، مهندس افتخاری نماینده اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران و دکتر ملاجعفری مدیریت مؤسسه پهپاد به ارائه دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود پرداختند.

این دیدار در ادامه نشست‌های مدیران راه آهن ج.ا.ا با شرکت‌های دانش بنیان پهپادی در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال گذشته و تفاهم نامه‌های فی‌مابین صورت پذیرفته است.

شبکه‌ی ریلی کشور با وسعت بیش از 14 هزار کیلومتر در سراسر کشور یکی از مؤثرترین زیرساخت‌های ترابری و حمل و نقل در کشور محسوب می‌گردد. اهمیت زیاد راه‌آهن همواره مورد تأکید مدیران و مسئولان کشوری بوده. حمل و نقل ریلی در زیرساخت و توسعه پایدار و نیز تولید ناخالص ملی سهم ویژه‌ای داشته و نقش آن در توسعه‌های اقتصادی و اجتماعی، صنعت، تجارت، بازرگانی، کشاورزی، اشتغال‌زایی و دیگر زیر بخش‌ها قابل‌انکار نیست.
راه آهن به دلیل مزایای نسبی که نسبت به دیگر سیستم‌های حمل و نقل از جمله دریایی، هوایی و زمینی دارد، نقش قابل توجه ای را به خود اختصاص داده است. راه‌آهن خوب خدمات بسیاری از صنایع سنگین کشور را با هزینه‌ای خیلی کمتر از حمل و نقل جاده‌ای انجام می‌دهد. که باعث تسهیل تجارت خواهد شد.
مزیت‌های دیگر راه‌آهن مانند ظرفیت‌ بسیار بالای آن، حمل و نقل مسافر و بار، ایمنی، کم بودن مصرف‌ انرژی‌ و آلودگی‌ پایین آن، کرایه پایین‌‌، باعث شده تا به عنوان یکی از وسیله‌های باصرفه ارتباطی محسوب شود و اکثر دولت‌ها با در نظر گرفتن این پارامترها، این سیستم را برای تأمین نیاز برگزینند.

نمونه مدلسازی سه بعدی و ابر نقطه شبکه ریلی

 

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت pahpad.com


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو