پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | مهار آتش سوزی درمنطقه دهرود دشتستان نیازمند امداد رسانی هوایی است

تاریخ خبر: // کد خبر: 300029 // // // //


مهار آتش سوزی درمنطقه دهرود دشتستان نیازمند امداد رسانی هوایی است

رئیس شورای اسلامی بخش ارم شهرستان دشتستان گفت: باتوجه به گذشت سه روز از آغاز آتش سوزی مراتع جنگلی منطقه دهرود از توابع بخش ارم تلاش های انجام شده جوابگو نیست و نیازمند کمک رسانی فوری نیروهای امداد رسانی استانی و نظامی است.


مهار آتش سوزی درمنطقه دهرود دشتستان نیازمند امداد رسانی هوایی است

ناصر زارعی افزود : به دلیل حجم زیاد آتش و شرایط کوهستانی و صعب العبور بودن مناطق درگیر آتش تلاش و کوشش نیروهای مردمی و دولتی حاضر در منطقه قادر به مهار آتش نیست.

وی یادآورشد : این حادثه می تواند صدمات جبران ناپذیری به پوشش جنگلی و مرتعی و جمعیت حیات وحش این منطقه وارد کند.

زارعی افزود : بخش ارم یکی از مناطق مهم زیستگاهی بسیاری از حیوانات و جانوران در خطر انقراض است که طی چند سال اخیر تلاش زیادی از سوی محیط زیست ، منابع طبیعی و جمعیت های خودجوش مردمی محیط زیست برای حفظ این گونه ها شده است .

مدیرکل مدیریت بحران استانداری بوشهر گفت: آتش سوزی ارتفاعات مراتع کوهستانی غرب منطقه دهرود سفلی بخش ارم شهرستان دشتستان پس از سه روز تلاش و کوشش سخت همچنان ادامه دارد.

جهانگیر دهقانی روز یکشنبه درگفت و گو با ایرنا افزود: ارتفاعات کوهستانی غرب منطقه دهرود سفلی بخش ارم شهرستان دشتستان از توابع استان بوشهر عصر روز جمعه گذشته طعمه آتش شد و با تلاش بی وقفه نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری، مردم، عشایر، بخشداری ارم و دهیاری دهرود ظهر روز شنبه مهار اما شب گذشته برای بار دوم شعله ور و تاکنون ادامه دارد.

وی بیان کرد: در زمان حاضر تمام نیروهای امدادی و مردمی در منطقه یاد شده حضور دارند و تلاش برای مهار آتش همچنان ادامه دارد.

دهقانی اضافه کرد: وزش باد، ارتفاع، کوهستانی بودن منطقه و شیب تند انتقال آتش را سریع کرده و باعث شده پس از خاموش کردن شعله‌ها، آتش دوباره شعله ور و در منطقه آتش سوزی رخ دهد.

وی ادامه داد: با این وجود تلاش نیروهای یگان حفاظت برای خاموش کردن آتش در منطقه ادامه دارد.

سرهنگ فیض الله رزمجو فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری استان بوشهر نیز روز شنبه در گفت وگو با ایرنا گفته بود: بر اثر آتش‌سوزی در منطقه “دهرود” دشتستان این استان ۱۰۰ هکتار از مراتع کوهستانی این منطقه از بین رفت.

 

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو