پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افشاگری: داستان شرکت سمگا، هتل فرودگاهی و آژانس سفرهای کهکشانی

تاریخ خبر: // کد خبر: 300089 // // // //


افشاگری: داستان شرکت سمگا، هتل فرودگاهی و آژانس سفرهای کهکشانی

رسانه مکتوبات وابسته به نهاد خاص مدعی شده است که در حالی که هنوز تکلیف پرونده ۴ میلیارد دلاری مهدی جهانگیری مشخص نشده، وی نسل بعدی خود را وارد تعاملات رانتی خود کرده و چهار شرکت برای پسرش امیررضا جهانگیری به ثبت رسانده است.


افشاگری: داستان شرکت سمگا، هتل فرودگاهی و آژانس سفرهای کهکشانی

رسانه مکتوبات وابسته به نهاد خاص ، مدعی شده در حالی که هنوز تکلیف پرونده ۴ میلیارد دلاری مهدی جهانگیری مشخص نشده، وی نسل بعدی خود را وارد تعاملات رانتی خود کرده و چهار شرکت برای پسرش امیررضا جهانگیری به ثبت رسانده است. ایرلاین پرس، ورای پذیرش یا رد این ادعاها ، برحسب وظیفه رسانه ای خود ، اقدام به انعکاس مطلب نموده و آمادگی لازم برای دریافت و انتشار کلیه مطالب مرتبط از دیگر ذی نفعان و ذی مدخلان این داستان را دارد.

شرکت سمگا از بدو تاسیس خود از سال ۸۸ تنها پروژه به اتمام رسیده خود را در سایت رسمی خود، پروژه هتل های فرودگاهی معرفی می نماید، پروژه ای که ادعا می شود، نوعی رانت دولتی بوده است. از جمله مصادق مطرح شده در این خصوص، دریافت ۳۱ هزار متر زمین رایگان، در محوطه فرودگاه برای هتل سازی است . زمینی که گویا ، شرکت مادر تخصصی فرودگاه ها شفاها و کتبا به مناسب نبودن آن برای ساخت هتل اذعان کرده است.

جالب اینکه امتیاز ساخت همین پروژه هم در واقع متعلق به شرکتی به نام لوتوس بوده است، که گویا با تحت فشار قرار دادن و سنگ اندازی، لوتس را مجبور به عقد قرارداد با شرکت سمگا و واگذار کردن امتیاز خود می نمایند و احتمالا با فشار لابی های دولتی، بانک توسعه صادرات نیز ۶۰ درصد هزینه ساخت را وام می دهد. جالب اینکه منافع حاصل از همین فرایند احتمالی مسئله دار را هم مهدی جهانگیری به پسرش امیر رضا جهانگیری واگذار کرده است.

با مراجعه به سایت هتل فرودگاهی مشاهده می کنیم که رزرواسیون هتل به صورت انحصاری در اختیار آژانس سفرهای کهکشانی قرار گرفته و این آژانس سفرهای کهکشانی به صورت کاملا اتفاقی متعلق به برادر خانم مهدی جهانگیری «محمد بهرامی» و «امیر رضا جهانگیری» است.

 

 

 

 

 

 

منتظر دریافت و انتشار هرگونه توضیحات تکمیلی برای روشنگری افکار عمومی و همچنین، ممانعت و جلوگیری از انتشار شایعات، تخریب ها و اخبار کذب احتمالی در این خصوص هستیم.

منبع: با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از کانال تلگرامی مکتوبات


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو