پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | در فرودگاه یاسوج چه خبر است؛ از عدم پاسخگویی به برخی تخلفات در ماجرای سقوط ATR تا معاونی که هیچ کس از او خبر ندارد

تاریخ خبر: // کد خبر: 300362 // // // // خبر مهم


در فرودگاه یاسوج چه خبر است؛ از عدم پاسخگویی به برخی تخلفات در ماجرای سقوط ATR تا معاونی که هیچ کس از او خبر ندارد

شنیده ها حاکی از اخباری است که رسانه ای شدن آن، نگاه ها را به سمت فرودگاه یاسوج معطوف خواهد کرد و همانند انفجار بمب صدا خواهد کرد و موجی از مطالبات مردمی و رسانه ها به راه خواهد افتاد که مسئولان فرودگاه باید پاسخگوی مردم یا دستگاه های نظارتی باشند.


در فرودگاه یاسوج چه خبر است؛ از عدم پاسخگویی به برخی تخلفات در ماجرای سقوط ATR تا معاونی که هیچ کس از او خبر ندارد

سقوط هواپیمای مسافربری تهران یاسوج در سال 96 که منجر به جان باختن بیش از 60 نفر از هم وطنانمان شد، غمی بزرگ در تاریخ استان کهگیلویه و بویراحمد بود؛ حادثه ای که زوایای پنهان ان با وجود گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی که هفته گذشته قرائت شد همچنان به قوت خود باقی است.

از همان ابتدا تاکنون بسیاری از نمایندگان مجلس با تشکیل کمیته حقیقت یاب تلاش کردند تا سهم هر یک از مقصران را از نهادهای تصمیم‌گیر نظارتی مانند سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها و نهایتاً شرکت هواپیمایی آسمان و کروی پروازی را مشخص کنند.

حالا و با گذشت بیش از دو سال از این سقوط مبهم گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس در این‌باره حاکی از این است که زنجیره ای از تخلفات در شرکت هواپیمایی آسمان، سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت فرودگاه ها باعث این حادثه شده و سهم گروه پروازی در بروز سانحه ناچیز بوده است.

با‌توجه ‌به گزارش کمیسیون اصل ۹۰ در رابطه‌با سقوط هواپیمای یاسوج و تخلفاتی که در‌ این گزارش تحت عنوان تخلفات قبل از پرواز بیان شده سه تخلف مستقیما به فرودگاه یاسوج اشاره دارد که در زمان دیگری به ان ها پرداخته خواهد شد و این موضوع را از مسئولان فرودگاه یاسوج پیگیری خواهیم کرد.

اما موضوع دیگری که این روزها در خصوص فرودگاه یاسوج وجود دارد این است که از بعد از اعلام گزارش کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی مسئولان فرودگاه به خصوص مدیر این فرودگاه در خصوص تخلفات نسبت داده شده به فرودگاه یاسوج، پاسخ نداده است و با وجود تلاش چندباره تماس با علی محسنیان، موفق به انجام گفتگو نشدیم.

موضوع مهمتر که در خصوص فرودگاه یاسوج شنیده شده است، این بوده که در روزهای اخیر خبری از معاون این فرودگاه نیست و کسی از مکان وی اطلاع ندارد هر چند که شنیده ها حاکی از اخباری است که رسانه ای شدن آن، نگاه ها را به سمت فرودگاه یاسوج معطوف خواهد کرد و همانند انفجار بمب صدا خواهد کرد و موجی از مطالبات مردمی و رسانه ها به راه خواهد افتاد که مسئولان فرودگاه باید پاسخگوی مردم یا دستگاه های نظارتی باشند.

امیدواریم در این زمینه دستگاه های نظارتی به صورت جدی ورود کرده و پاسخگوی مطالبات مردم و خانواده های جانبختگان سقوط هواپیمای تهران-یاسوج باشند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از سایت صبح زاگرس


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو