پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | از سر گرفتن پروازهای داخلی هند

تاریخ خبر: // کد خبر: 300408 // // //


از سر گرفتن پروازهای داخلی هند

وزیر هوانوردی هند از دستیابی به توافق برای از سر گیری پروازهای داخلی در این کشور پس از مذاکرات دشوار با دولت های محلی برخی ایالت های مخالف این کار خبر داد.


از سر گرفتن پروازهای داخلی هند

«هاردیپ سینگ پوری»، وزیر هوانوردی غیر نظامی دولت فدرال هند شامگاه یک شنبه در یک رشته پیام در حساب کاربری خود در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد که پس از مذاکرات دشوار یک روزه به دلیل تلاش دولت های محلی برخی ایالت های این کشور برای جلوگیری از انجام پروازهای زیاد، تصمیم بر آن شد که پروازهای داخلی از امروز (دوشنبه) از سر گرفته شوند.

پروازهای داخلی در هند در حالی بر اساس فرآیند کاهش محدودیت های اعمال شده برای مهار نسل جدید ویروس کرونا (کووید-۱۹) از سر گرفته می شود که این کشور روز یک شنبه شاهد یک رکورد جدید در آمار روزانه ابتلا به ویروس بود جایی که شش هزار و ۷۶۷ مورد دیگر ابتلا به ثبت رسیده و در نتیجه آن نیز شمار کلی مبتلایان به بیش از ۱۳۱ هزار نفر افزایش یافت.

شرکت های هواپیمایی در هند نیز در شرایطی آماده از سر گیری نزدیک به یک سوم پروازهای داخلی خود از امروز می شوند که تاکنون مقررات قرنطینه برای مسافران مشخص نشده است.

به گفته مسئولان دولت های محلی، مقامات ایالت های «مهاراشترا» در غرب، «تامیل نادو» در جنوب و «بنگال غربی» در شرق هند به عنوان مراکز کسب و کار و در بر گیرنده شلوغ ترین فرودگاه های این کشور نیز تاکید کردند که با افزایش شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا، آماده از سر گیری پروازها نیستند.

با این حال، وزیر هوانوردی هند در حساب توییتری خود خاطر نشان ساخت که دولت های محلی ایالت های ساحلی مهاراشترا و تامیل نادو با انجام تعداد محدودی پرواز داخلی از امروز موافقت کردند در حالی که دولت محلی ایالت ساحلی «آندرا پرادش» در جنوب شرق این کشور نیز از فردا (سه شنبه) اجازه از سر گیری پروازها را خواهد داد.

پوری در این باره نوشت: یک روز طولانی از مذاکرات دشوار با دولت های ایالت های متعددی برای از سر گیری فرآیند هوانوردی غیر نظامی در کشور بود؛ پروازهای داخلی در کشور از دوشنبه از سر گرفته خواهند شد.

در حالی که دولت محلی ایالت بنگال غربی، از دولت فدرال هند درخواست کرده بود از سر گیری پرواز هواپیماهای مسافربری به شهر «کلکته»، مرکز این ایالت مرزی را به تعویق بیندازد تا روی عملیات امداد و نجات پس از طوفان «امفان» تمرکز کند، وزیر هوانوردی این کشور تاکید کرد که از پنج شنبه آینده پروازهای محدودی در بنگال غربی از سر گرفته می شوند.

منبع : با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از شفقنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو