پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | افزایش پروازهای داخلی منوط به رفع محدودیت سفر به استان هاست

تاریخ خبر: // کد خبر: 300453 // // //


افزایش پروازهای داخلی منوط به رفع محدودیت سفر به استان هاست

افزایش پروازهای داخلی منوط به رفع محدودیت سفر به استانهاست


افزایش پروازهای داخلی منوط به رفع محدودیت سفر به استان هاست

رضا جعفرزاده با اشاره به اینکه از اوایل اسفند که بیماری کرونا شیوع پیدا کرد بسیاری از مشاغل و صنایع با تعطیلی مواجه شد افزود: حوزه حمل و نقل هوایی هم از این محدودیت‌ها بی نصیب نبود، اما به نظر می‌رسد هم اکنون سفرهای هوایی شرکت‌های داخلی افزایش بیشتری یافته است.

وی افزود: صدور مجوز پرواز به استان‌های مختلف همچنان تابع نظرات ستاد ملی مبارزه با کروناست و از آنجا که ستاد مبارزه با کرونا حضور در برخی کسب و کارها و خدمات و برخی مراکز زیارتی را در داخل کشور با حفظ اصول بهداشتی و قرنطینه مجاز دانسته، تقاضا برای سفر به آن مناطق افزایش پیدا کرده است.

جعفرزاده افزود: سفرهای هوایی و فعالیت شرکت‌های هواپیمایی داخلی و فرودگاه‌ها به مرور افزایش یافته و هم اکنون، فرودگاه‌های مهرآباد تهران، شهید هاشمی نژاد مشهد و کیش بیشترین پروازها را با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دارند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در خصوص این پروتکل‌ها نیز گفت: همه خطوط هوایی باید اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری را انجام دهند و از جمله به مسافران ماسک مناسب داده و از سوار کردن مسافران بدون ماسک خودداری کنند و همچنین رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی علاوه بر هواپیماها، در محوطه فرودگاه‌ها و برای کارکنان شرکت‌های هندلینگ و کروی پروازی اجباری است.

جعفرزاده افزود: برای بازگشت کامل وضعیت صنعت حمل و نقل هوایی و بازگشت سفرهای هوایی به حالت طبیعی پیش از کرونا باید منتظر بمانیم تا عوامل مؤثر در این زمینه بهبود پیدا کنند.

وی در خصوص احتمال از سرگیری پروازهای خارجی نیز گفت: هم اکنون بجز چند پرواز باری (کارگو) دارای مجوز و پروازهایی که برای بازگشت اتباع ایرانی یا اتباع دیگر کشورها به کشورشان انجام می‌شود، پرواز خارجی دیگری طبق مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا و ابلاغ وزارت راه و شهرسازی انجام نمی‌شود و برای از سرگیری پروازهای خارجی منظم و برنامه‌ای، باید علاوه بر مجوز ستاد ملی مبارزه با کرونا، منتظر اتخاذ تصمیمات کشورهای مبدا و مقصد برای رفع محدودیت‌های پروازی آن کشورها نیز باشیم.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از  خبرگزاری مهر


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو