پایگاه خبری-تحلیلی ایرلاین پرس | آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام‌خمینی

تاریخ خبر: // کد خبر: 300583 // // //


آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام‌خمینی

پروازها در فرودگاه مهرآباد به تدریج در حال افزایش است، ‌ اما پروازها در شهر فرودگاهی امام‌خمینی(ره) مثل سه ماه گذشته تنها از «ترمینال یک» انجام می‌شود و با کاهش ۷۰ درصدی نشست و برخاست هواپیما «ترمینال سلام» نیز همچنان تعطیل است.


آخرین وضعیت پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام‌خمینی

امروز بیش از ۱۸ شرکت هواپیمایی از مبدا فرودگاه مهرآباد به مقاصد مختلف پرواز دارد و بنابر اعلام روابط عمومی فرودگاه مهرآباد از ابتدای سومین ماه بهار،  ترافیک پروازها در فرودگاه قدیمی پایتخت به روزانه ۲۰۰ پرواز رسیده است.

با این حال، شهر فرودگاهی امام‌خمینی امروز هفتم خرداد ماه تنها میزبان سه پرواز ورودی و همچنین دو پرواز خروجی از شرکت هواپیمایی «ماهان» و «قطر» به مقاصد کوالامپور و دوحه از ترمینال یک این فرودگاه بود و ترمینال «سلام» نیز همچنان به صورت تعطیل و بدون پرواز است.

مذاکرات برای از سرگیری پروازهای اروپایی به ایران ادامه دارد و بازگشایی مرزهای زمینی ایران و ترکیه قریب الوقوع است، اما فعلا خبری از آغاز سفرهای هوایی ایران و ترکیه و بازگشایی مسیرهای اروپایی از دروازه ترکیه نیست.

هواپیمایی قطر این روزها به بزرگترین میزبان جابجایی مسافران بین ایران و کشورهای اروپایی تبدیل شده است و البته مسافران مجبور هستند از مبدا ایران به کشورهای اروپایی با انجام پرواز ترانزیت از مرز هوایی قطر بلیت ۳۰۰ یورویی را بیش از هزار یورو خریداری کنند.

وضعیت در فرودگاه مهرآباد متفاوت است، از اول تا پنچم خرداد ماه یک هزار و ۲۱۷ نشست و برخاست در فرودگاه مهرآباد انجام گرفته که با این تعداد پرواز ۱۰۹ هزار و ۵۳۰ مسافر در این بازه زمانی جا به جا شده است و اکنون به صورت روزانه بیش از ۲۰۰ پرواز در فرودگاه مهرآباد انجام می‌گیرد.

از ابتدای هفته تاکنون نیز پروازها در بیش از هفت  فرودگاه کشور که به دلیل اعمال محدودیت‌های سفر ناشی از شیوع کرونا، نیمه تعطیل شده بود از سرگرفته شده است، علاوه بر از سرگیری پروازها در فرودگاه‌های استان‌های شمالی از اواخر اردیبهشت ماه، اکنون پروازها در فرودگاه‌های همدان، بجنورد، بیرجند و نیمه جنوبی کشور نیز از سر گرفته شده است؛ با اینحال هنوز محدودیت پروازی در بخش سفرهای خارجی وجود دارد و آمار پروازهای خروجی در شهر فرودگاهی امام به عدد انگشتان یک دست هم نمی رسد.

شرکت‌های حمل‌و نقلی نیز در ایام شیوع ویروس کرونا موظف به حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی و توزیع رایگان ماسک و دستکش بین مسافران هستند.

منبع :با اندکی تلخیص و اضافات برگرفته از خبرگزاری ایرنا


دیدگاه خود را بنویسید
آخرین اخبار

پربازدید


آتا


آسمان


اترک


ايرتور

پويا


تابان


زاگرس


سپهران


ساها


قشم


کاسپين


کيش


ماهان


معراج


نفت


هما

رصد آب و هوا و وضعیت پروازها

رصد اطلاعات پرواز توسط مسافرین

ایران ایر تور

آرشیو

آتا

آرشیو

آسمان

آرشیو

اترک

آرشیو

نفت

آرشیو

تابان

آرشیو

زاگرس

آرشیو

ساها، سپهران

آرشیو

قشم

آرشیو

کاسپین

آرشیو

کیش ایر

آرشیو

ماهان

آرشیو

معراج

آرشیو

هما

آرشیو

سایر ایرلاین ها

آرشیو

ایرلاین های خارجی

آرشیو